Приет ГФО с предупреждения

28.03.2013, 14:01 7423 10

28.03.2013, 14:01
Публикации: 102 / 1
Здравейте, много се притесних и искам мнение от имащите опит.За първи път подавам сама ГФО и съм малко шашната.Та прие ми отчета,но има доста грешки, с доста предупреждения. Пропуснала съм да попълня справката Продажби, но въпреки това ми прие отчета. Сега искам да размера има ли голям проблем и мога ли по някакъв начин да добавя тази справка? Много благодаря предварително!
#1 | 28.03.2013, 14:05
Публикации: 629 / 129
Модератор
Със "Сторниране" връщате отчета от статус "Успешно обработен" в статус "Нов/ Непроверен". Правите необходимите корекции, след което преминавате отново към операция "Приключване".
#2 | 28.03.2013, 14:07
Публикации: 102 / 1
А ще се изтрият ли всички справки или просто ще добавя тази която съм пропуснала. И вх. № ще се промени ли?
#3 | 28.03.2013, 14:08
Публикации: 1884 / 384
Никой няма да Ви глоби, ако отчетът е приключен с проблеми-предупреждения (т.е. с "жълти" проблеми).

Проблемите, които системата констатира в данните на отчет, са 2 вида - "фатални грешки" (червени) и "предупреждения" (жълти). Смисълът на фаталните грешки е, че такъв проблем в данните не е допустим в реалния живот и затова системата не позволява да приключите отчета, ако имате такъв проблем. Смисълът на предупрежденията е, че такъв проблем може да се случи в реалния живот и затова системата позволява приключване на отчет с предупреждения. Смисълът на предупрежденията е да Ви обърне внимание върху потенциален проблем във въведените от Вас данни, така че ако сте въвели данните грешно, да ги коригирате. Ако, обаче, не сте въвели данните грешно, а такива са реалните данни на фирмата, то тогава няма проблем да ги оставите така.

Що се отнася до конкретното предупреждение, което цитирате, то ако нямате наличности, разбира се, че няма да въвеждате Справка за наличностите. Смисълът на това предупреждение е, ако имате наличности, но сте забравили да въведете Справка за наличностите, системата да Ви подсети да въведете справката, ако просто сте я забравили. Предупреждението се извежда само, ако в шифър 21140 на ОПР има ненулева стойност. И тъй като може реално да нямате наличности от номенклатурата на справката, то тази проверка в системата генерира предупреждение, а не фатална грешка, като по този начин не изисква от Вас задължително да въведете Справка за наличностите в този случай.
#4 | 28.03.2013, 14:09
Публикации: 629 / 129
Модератор
Нищо няма да се изтрие. Ще получите възможност за корекции на вече въведени данни в срока за подаване.
#5 | 28.03.2013, 14:15
Публикации: 102 / 1
Много Ви благодаря! :give_rose:
#6 | 28.03.2013, 15:15
Публикации: 2976 / 397
Тази година има особено идиотски връзки и изисквания в някои от отчетите...
#7 | 28.03.2013, 19:59
Публикации: 6403 / 1130
Тази година има особено идиотски връзки и изисквания в някои от отчетите...
Да , най-много се забавлявах с настояването да отчета закупена винетка. :smile1:
#8 | 29.03.2013, 00:07
Публикации: 24 / 1
Ха ха и добавката към  отчета за паричния поток...Особенно като се обадищ за консулт в статистиката....."Ние не сме счетоводители и незнаем"
#9 | 29.03.2013, 00:12
Публикации: 36 / 1
Като ги питаш отговора е винаги " Какво точно не разбирате" и след подробни и дълги обяснения ,те вече не са счетоводители. От много време насам някои от справките ги нагласям да няма грешки. Особено тази за труда редовно я кръщавам.
#10 | 29.03.2013, 09:16
Публикации: 2976 / 397
Това със задължително използваните отпуски в справката за труда ме срази. Мога да им дам поне 10 примера как цялата година може да няма един използван ден отпуск във фирмата...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група