Средства за представително облекло в държавната администрация

14.04.2013, 14:47 7829 2

14.04.2013, 14:47
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Ще съм много благодарна, ако някой може да ми даде компетентен отговор на следния въпрос:
На 4 януари тази година започнах работа по трудов договор в РЗОК, т.е. 2 дена по-късно след новогодишната почивка. Ще съм на работа до 19 април включително, тъй като ми предстои пътуване и работа в чужбина. Прекратявам трудовия си договор по взаимно съгласие, без никакви проблеми от страна на директора. Сумата на парите за дрехи тази година е 250 лв. На мен ми изплатиха 229,17 лв., а по мои изчисления за 250 работни дни, вместо годишните 252, би следвало да получа пропорционална част в размер на 248 лв. Това, от една страна. От друга страна, искат от мен да възстановя около 180 лв., което надвишава дори сумата, която трябваше да  върна, ако бях получила първоначално целия размер.
Работила съм и на други места в държавния сектор, винаги изчисленията са се правели строго пропорционално - не е имало удръжки заради първи или последен месец, изпитателен срок и такива подобни.
Парите сами по себе си не ме интересуват толкова, но не ми е приятно да поощрявам чрез безхаберие и незаинтересованост безнаказаните своеволия на някои служители или пък техни грешки за сметка на други хора.
#1 | 14.04.2013, 20:19
Публикации: 4406 / 737
Ами, освен да попиташ как е изчислена сумата... по мои сметки трябва да върнеш 154-157 лв, в зависимост, дали броим календарни или работни дни
#2 | 14.04.2013, 20:50
Публикации: 2 / 0
И аз ги изчислявам 154 лв. А първоначално е трябвало да ми платят 248 лв. Би следвало да се изчислява на работни дни, защото се има предвид времето, в което човек има необходимост от облекло на работа. Майките, които са в болнични или в отпуск по майчинство, си седят вкъщи и затова не им ги предвиждат тези пари.
Благодаря за отговора! Ще разбера как стои този въпрос.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група