Моля за съвети...

26.04.2013, 09:53 7530 6

26.04.2013, 09:53
Публикации: 2 / 0
Здравейте! Имам нужда от съвети и насоки. Имам желание да си открия счетоводна къща, но нямам опит. Образованието си го имам, още от средното доста задълбочено си учихме счетоводството, а после и във висшето. Но напрактика предплагам че нещата не са много еднакви с тези които ги дават в учениците. Един приятел ме посъветва да купя ноу-хау от друга счетоводна къща докато науча нещата. Но според Вас това дали ще е възможно и до колко полезно, какво трябва да направя? Или какъв е реда при регистриране на свободна практика? Какви са условията там? Моля Ви дайте една идея.......
Благодаря предварително! :smile1:
#1 | 26.04.2013, 10:19
Публикации: 1202 / 120
Не съм счетоводител (както и Вие), но знам, че занаят не се учи, а се "краде". Препоръчвам Ви (в качеството си на "Икономист-социолог по труда") да поработите за чужда счетоводна къща, да си понаучите ураците (а те в тази професия се издават ежедневно) и тогава да опитате "свободното падане"  :thumbup:
#2 | 26.04.2013, 10:24
Публикации: 6403 / 1130
Присъединявам се към мнението на premier7008, защото най-малкото, за да имате право да сте съставител на ГФО, трябва стаж в зависимост от вида и степента на завършеното образование.
И друго - първо клиенти и след това обличаме юридическата дрешка на труда си. :smile1:
Щом имате желание да работите в тази сфера, пътища много....
Успех! :flowers:
#3 | 26.04.2013, 10:31
Публикации: 2 / 0
да определено сте прави, проблема е че има много безработни счетоводители, а търсенето е свито.А неплатения стаж се крие под шапката фирмена тайна. Сигурно има много пътища, само ако успея да намеря своя път и да направя първата си крачка мисля че по-късно ще се подредят нещата.... :blush:
#4 | 26.04.2013, 10:39
Публикации: 6403 / 1130
Истината е една - търсете клиенти и работете. Може първоначално като свободна професия и с по-малки фирмички. Нещата постепенно ще Ви подскажат коя да е следващата стъпка.
В този форум има много хубав калкулатор за сравняване на ЕООД и свободна професия. Поразгледайте, изобщо поогледайте се. :smile1:
#5 | 26.04.2013, 11:04
Публикации: 1202 / 120
...и да добавя....дръжте се близо до КІК Инфо.... ;-) /това не е майтап/
#6 | 30.04.2013, 12:15
Публикации: 149 / 3
...и да добавя....дръжте се близо до КІК Инфо.... ;-) /това не е майтап/
:bow: :bow: :bow:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група