Декл.чл.73 и чл.55

29.04.2013, 09:38 4517 5

29.04.2013, 09:38
Публикации: 369 / 9
Здравейте, през м.август 2012 година сме платили наем на склад за една година напред - реално от август 2012 до юли 2013 г. Авансовият данък е платен в размер, полагащ се за 2012 г. Как трябва да се попълни справката по чл.73 - с размера на цялата платена сума на наема за една година и целия размер на полагащия се данък ли? А тази по чл.55 за първото тримесечие трябва ли да попълваме, при положение, че наем през тази година не е плащан, а накуп през 2012?
#1 | 29.04.2013, 10:30
Публикации: 6378 / 1085
Как сте оформили плащането на наема?
Издали ли сте СИС и ако сте издали за цялата сума, как сте внесли само за 2012 полагащ се данък?
Данъкът е обвързан с изплащането?!
#2 | 29.04.2013, 11:38
Публикации: 369 / 9
Удържали сме целия данък за 12 месеца напред, но сме превели реално само за месеците до края на 2012 г. За 2013 г. трябва ли да подавам декл.по чл.55 за първо тримесечие?
#3 | 29.04.2013, 11:41
Публикации: 84 / 0
чл.55 е ОБВЪРЗАНА С ДАТАТА НА ПЛАЩАНЕ НА НАЕМА
#4 | 29.04.2013, 11:44
Публикации: 369 / 9
т.е. не трябва?
#5 | 29.04.2013, 11:47
Публикации: 369 / 9
Наема е получен не от собственика на имота, а от негов представител с нотариално заверено пълномощно. Реално в справката по чл.73 трябва да впиша собственика нали?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група