Единна сметка и несъществуващи задължения

10.05.2013, 13:14 4861 4

10.05.2013, 13:14
Публикации: 65 / 2
Здравейте,
едва ли има някой, на който му се е разминало сбълскване с последиците от единната сметка.
Ще ви помоля за съвет как да процедирам.
Накратко:
Получихме покана за доброволно изпълнение на несъществуващи задължения за корпоративен данък за 2012г. и осигуровки за ... незнайно кой месец от 2013г. Към тези задължения, естесвено има лихви.
И данъкът и осигуровките са преведени в срок и в срок са подадени декларациите.
На място, в офиса на НАП, служителката разгледа всички декларирани задължения и направените плащания, и установи, че всичко е платено. Според нея разминаването започва през м.01, когато платихме данък представителни разходи на 15.01.2013г.
В крайна сметка излиза, че всичко е платено, но дължим още.
Служителката ми обясни, че много фирми са в това положение и че трябва да напиша опровержение, след което НАП да се произнесе със становище по случая.
Молбата ми към вас е, ако някой е писал такова опровержение да помогне
И ако имате желание да коментирате.
Благодаря
#1 | 10.05.2013, 13:18
Публикации: 6682 / 662
Какво да коментирам. Относно единната сметка - всеки месец след 25-то число оставам без думи.
#2 | 10.05.2013, 15:16
Публикации: 6403 / 1130
За опровержението.
Напишете отговор на поканата за доброволно изпълнение в стил "Обръщаме ви внимание, че сумите по декларации .... от дати..... за задължения за осигуровки /корпоративен данък, и т.н..../ са преведени с ПН от дати....
Прилагаме
1. Заверени копия от декларации ...
2. Заверени копия от ПН....."
Приложете копията и заведете опровержението. :smile1:

И дружно да се молим да отменят единната сметка, защото и такива неща се очакват по слухове от служители на НАП. :blink:
#3 | 10.05.2013, 15:55
Публикации: 226 / 4
Което ще е най-добре ако го сторят.
#4 | 10.05.2013, 16:33
Публикации: 65 / 2
Благодаря!
А опровержението в съответния офис или до териториалната? Или до всички :laugh:?
Публичният изпълнител ми каза, че не иска нищо да му изпращам
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група