Съкращават ме по чл.328

28.03.2011, 16:33 4940 2

28.03.2011, 16:33
Публикации: 8 / 0
Ако може някой да ми помогне ще съм много благодарна. На 28.02.11 на лице Х е дадено предизвестие за прекратяване на трудовото правоотношение въз основа на чл. 328 - намаляване обема на работа. То е 30 дни т.е. до 30.03.11.Днес 3 дни преди края, работодателя решава  че не иска да плати 12 дни неизползвана отпуска и анулира предизвестието за да може работника да ги използва с уговорката след това работника да си пусне молбата за напускане. Мисля , че има нещо гнило с цел да се прецака служителя. Забравих да кажа че предизвестието е взето от касиерката.Някой знае ли какво да се прави в такава ситуация.P.S.Всичко това което става днес се казва с думи, без нищо на документи.
#1 | 28.03.2011, 20:17
Публикации: 1 / 0
Не съм много наясно с нещата, но след като предизвестието е връчено и има дата на връчване с подпис от двете страни, то вече влиза в сила и следва да се отработи.През времето ,когато тече предизвестието, работникът може да пусне молба за ползване на платен годишен отпуск и да ползва същия.Какви са тези неща с анулиране на предизвестие,защото не искал работодателят да плаща обезщетение за неползван отпуск ,съответно работникът да подава молба за напускане по собствено желание? При освобождаване по чл.328 ал.1 т.3-мисля това беше намален обем работа, ако работодателят не спази срока на предизвестие, дължи на работника обезщетение по чл.220, а месец след като лицето е освободено и не се намира в трудово правоотношение и обезщетение по чл.222 ал.1 .Работодателят е длъжен да плати и обезщетението за неползван отпуск
#2 | 28.03.2011, 22:06
Публикации: 3145 / 253
Работодателя не може, да анулира предизвестие без съгласието на работника. Не си подавайте молба за напускане. Така той иска да се отърве и изплащане на другото обезщетение за ненамиране на работа. Обърнете се с жалба към ИТ и то още утре.Вие ще изгубите ако си подадете молба за напускане, защото срока за получаване на обезщетение от НОИ ще е по-малък за безработица и в по-малък размер.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група