Срочни трудови договори

21.05.2013, 12:09 4646 3

21.05.2013, 12:09
Публикации: 69 / 1
Здравейте!
Фирма, която се занимава с търговска дейност в периода 06-09 увеличава обема на работата във връзка със зареждане на обекти по курортните комплекси.За целта е необходимо да се назначат работници на срочен договор. Но какъв начин точно трябва да се назначат- за сезонна работа или до завършване на определена работа?.Трябва ли в договора точно да бъде описан срока и вида работа? Ако работодателят не хареса работника как трябва да го освободи?Ако работникът не хареса работата как трябва да напусне? Какви обезщетения се дължат?
#1 | 21.05.2013, 12:42
niniv
Венци мисля,че е добре да си прочетете КТ..
#2 | 21.05.2013, 14:28
Публикации: 1202 / 120
Назначете ги по чл. 68, ал.(1), т.1 за срока на сезона /по дати естествено/ като изрично посочите, че се наемат за обслужване на сезонни туристически обекти, за да сте в правото си да ги потърсите и в следващи години. Срочните договори са с предизвестие за предсрочно прекратяване от 3 месеца, а за да можете вие да ги прекратявате им поставете срок на изпитване по чл. 70 в максимален размер в полза на работодателя. Нищо не пречи да прекратите договорите и без да си дължите нищо едни на други по взаимно съгласие. /по бърз прочит на КТ вместо вас не можах да спретна. Дерзайте!...и четете!!!/ :thumbup: :punish: :acute:
#3 | 21.05.2013, 15:01
Публикации: 69 / 1
Нямах предвид да четете вместо мен. Исках съвет,защото не съм правила досега срочни договори.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група