По промените в Закона за автомобилните превози - бланки при командировки

25.06.2013, 12:35 29951 8

25.06.2013, 12:35
Публикации: 1202 / 120
Колеги, слагам задължителните бланки, за да ги има за всеки случай и за общо ползване от всеки нуждаещ се / и закъснял като мен/.
Обяснено ми бе, че шофьорът на всяка командирована кола трябва да има бележката със себе си за пред ДАИ, а при проверка на място, журнала трябва да е попълнен от определено с заповед или по договор медицинско лице /може и медицинска сестра/.
Моля, колети от специализирани транспортни фирми да споделят опит и подробности.
#1 | 25.06.2013, 14:26
Публикации: 162 / 6
Може ли някой да сподели как на практика да става това? Вероятно трябва да има договор с медицинско лице, да му се заплаща /естествено/. Не си предствавям шофьора преди да тръгне командировка да виси на опашка пред личния лекар!?! А и службата по трудова медицина....., едва ли...
#2 | 25.06.2013, 15:15
Публикации: 1166 / 86
Ние имаме договор за предпътни медицински прегледи, сключен с медицински фелдшер срещу заплащане. Той е служител в една СТМ. Към самият договор имаме прикрепена и  служебна бележка от СТМ, удостоверяваща, че лицето има право да извършва тези прегледи.
#3 | 25.06.2013, 15:42
Публикации: 162 / 6
Благодаря за споделения опит svetlakercheva,

Разбирам, че това е полезно за фирмите специализирани за транспорт, но за малките фирми, мисля, че тези промени са само увеличаване на бумащината! :no:
#4 | 25.06.2013, 15:46
Публикации: 1202 / 120
Тази бумащина е в "скачен съд" с финикийските хартийки обаче и няма да ни питат - големи, малки, транспортни, не транспортни...та даже и с не стопанска цел (щото и те возят с бусчета и други деца и инвалиди по мероприятията си...)
#5 | 25.06.2013, 15:51
Публикации: 1166 / 86
Ами ние сме строителна фирма, а не транспортна. Автомобилите ни имат лиценз за превоз на товари /въпреки, че е за собствена сметка /, както и фирмата . Имаме и ръководител, транспорт,  и този договор за предпътни. Такова било изискването.
#6 | 25.06.2013, 16:14
Публикации: 162 / 6
А като рових в нета намерих това, и ми се стори интересно:
http://esperex.blogspot.com/2011/05/blog-post_16.html
#7 | 31.07.2013, 13:28
Публикации: 12 / 2
Здравейте! Може ли някой да даде по-подробна информация за тези предварителни медицински прегледи. Фирмата ни извършва превоз на товари за собствена сметка, шофьорите имат на разположение всички необходими разрешителни, лиценци и всичко, което се се изисква от ДАИ, спират ги, проверяват ги, но до сега никой не им е искал такива документи за медицински прегледи. Да не говорим, че ежедневни няма как да стане, тъй като фирмата има бази на няколко места в БГ с по един-два камиона и курсовете не са по график, а по заявка на клиенти. На мен лично ми се струва невъзможно това да се прави, но в сбърканата ни държава все сбъркани закони измислят. Та ще съм благодарна на всеки, който може да ми даде повече информация yna_ang@abv.bg
#8 | 16.09.2013, 22:01
Публикации: 3 / 0
здравейте,
някой може ли да ми каже къде да намеря Наредбата за предпътните медицински прегледи, проекта го четох, но нещо май съм изпуснала кога от проект е станало наредба  :blush:.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група