Кодове и длъжности по НКДП

02.07.2013, 16:11 5677 0

02.07.2013, 16:11
Публикации: 1 / 0
Попаднах в странна ситуация - работя във финансова институция, постъпих през 2011 г. на длъжност Архивар, код по НКПД 2011 44153007, клас професии Административен персонал. През 2012 г. с допълнително споразумение бях преназначен на длъжност Архивист, код по НКПД 2011 26216007, клас професии Приложни специалисти. През настоящата година бяха назначени двама архивари, с решение на УС длъжността ми бе променена в Ръководител "Архив".  Когато ми бе предложено допълнителното споразумение, в него за длъжността бе посочен код по НКПД 44153001, отговарящ на длъжността "Завеждащ архивохранилище", клас професии Административен персонал. Длъжностните характеристики на двете длъжности коренно се различават. На въпроса ми към завеждащ ЧР дали не е станала грешка, ми бе заявено, че кода и наименованието на длъжноста са без значение, важно е записаното в длъжностната характеристика. Цитирам "В класификатора длъжността може да е "Завеждащ архивохранилище", с наклонена черта я представям в НОИ като"Директор". Останах изумен от подобна некомпетентност, но все пак реших да проверя във форума - може би аз не ги "разбирам" нещата... Ако има нарушение, кои законови и нормативни актове са погазени?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група