Възнаграждение Съдружник

11.07.2013, 08:32 2690 1

11.07.2013, 08:32
Публикации: 18 / 0
Здравейте,
Фирмата е ООД, единият съдружник е СОЛ, другият до колкото знам не се осигурява никъде... НО възникна въпросът, че е свършил нещо за дружеството и сега СОЛ-а иска да му плати някой лев (около 1000лв.). Как го оформяте това? Ако не се осигурява никъде следва да ми даде такава декларация, а после? Граждански договор ли да се оформи, какви са вариантите? Само да добавя, мисля, че е регистриран като свободна професия, така че според вас кое е по-удачно, да ми издаде една фактура за сумата и после сам да си подава годишната декларация и да си плаща осигуровките, или граждански договор? МОля за мнения как го правите това с доходите за предоставен личен труд от втория съдружник....
#1 | 11.07.2013, 09:22
Публикации: 9339 / 1571
Я по-хубаво проучете нещата. Има ли свободна професия или не? Самоосигурява ли се като свободна професия? Какъв е делът му в ООД-то?
Все пак мисля, че нещата трябва да се оформят като "личен труд" на съдружник с произтичащото от това самоосигуряване /ако не е СОЛ другаде/ и специфичното изчисляване на облагаемия доход по ЗДДФЛ
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група