УП-2 с болнични през 2006 г.

20.04.2011, 11:08 7335 2

20.04.2011, 11:08
Публикации: 1202 / 120
Колеги, не ми се засича УП-2 за 2005 и 2006 г. с данните от персоналния регистър на работника. Сумата е равна на базата за изчисляване на начислените обезщетения за временна неработоспособност, но съгласете се че при разлика 340 +1040 лева няма как да накарам шефа да се подпише преди да си изясня ситуацията за себе си. Естествено най-напред поисках обяснение от псевдо-счетоводителката ни, която на практика работи само ведомост и осигуряване. Отговорът  :exclaim: бе, че от 2006 г. болничните не се осигуряват!!!?  :hmmm:
Моля, за инфо по тоя въпрос щото оръшках де що сварих из нета и сам не намерих подобен норматив, инструкция или указание (и започвам да си мисля, че нещо съм се бъгнал), а  доста УП-та са ми минали през ръцете и такова чудо не ми се бе случвало.  :umnik2:
#1 | 20.04.2011, 12:49
Публикации: 3145 / 253
Не се осигуряват ли ?  :(
Трябва да преизчислите болничните и да посочите осиг.доход от който са изчислени в УП-2. Осигуровките се внасяха на 100% осиг.доход от който са изчислени болничните, а не върху болничният. А те се изчисляваха по следният начин: осиг.доход за 6м преди месеца в излизане в болнични : раб.дни за периода  х по р.дни в болнични, това което получите пишете в УП-2. А ако в ПР пак ви излиза по-малко, тази ваша счетоводителка трябва да направи корекция на Д1 и ако наистина не са внесени осигуровки, да се довнесат и се подава редовна Д6 само с тези осигуровки.
#2 | 12.05.2016, 11:25
Публикации: 4 / 0
Позволявам се да се намеся от некоректния тон който използвате и определенията които давате за професиите. Дори и да има грешка,тя е поправима, докато грешките на лекарите не са поправими, но те не са наказани и за тях никой не коментира,че е пълно с псевдо лекари.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група