Невъзможност за осигуряване на работа на трудоустроен.

12.08.2013, 11:42 4019 2

12.08.2013, 11:42
Публикации: 1202 / 120
Имам спешна нужда от съвети.
На трудоустроена мед.сестра /мн.склероза с висока степен на обездвижване/ бяхме подходили социално и й предложихме работа като оператор на АТЦ. Във връзка с модернизиране на системите АТЦ става без оператор. Имаме разрешение от ИТ за прекратяване на ТД. Лицето излезе в отпуск, след което в болнични и пак в отпуск. След 2 дни трябва да е на работа, но междувременно шефа излезе в отпуск по график в министерството. Нито мога да и предложа работа, нито имам право да подписвам ТД, ДС и заповеди за прекратяване. Трябват ми идеи да я отстраня временно от работа с някакво обезщетение, но като вторичен бюджетен разпоредител се притесняваме да не го потърси после министерството от администрацията да го връща по чл. 227 от КТ.... Мисля си за престой по чл. 267, но при този вид работа не съм сигурен, че ако впиша причина - незавършен ремонт на АТЦ в срок, ще е достатъчно като законно основание. Ако е, моля за кратко напътствие за процедурата и свързаните документи. Благодаря!  :hmmm:
#1 | 13.08.2013, 09:29
Публикации: 1202 / 120
Ехо-о-о, къде сте ТРЗайчета!? П/р/обутвам си темата...
#2 | 13.08.2013, 15:17
Публикации: 1202 / 120
 :hmmm:  .. ако продължавам да побутвам така темата си ще заблудя автоматичната статистика на сайта... явно в страна в която самият труд не се заплаща подобаващо никой няма опит със заплащане за престой...    :scratch_one-s_head:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група