От цял щат на половин

26.08.2013, 11:42 7229 3

26.08.2013, 11:42
Публикации: 214 / 5
Здрасти компанията!
 :wave:
В 1-вия ми работен ден след отпуска ме потопиха ...
Заради намаляване обема на работа, което е доказано с протоколи от проверки, искат на някои служители на  БЕЗСРОЧНИ И СРОЧНИ ТД да им намалят възложения хорариум часове - от цял щат да преминат на половин щат.
Все си мисля, че това трябва да стане със заявление от лицето и не може работодателят едностранно да го направи със заповед, но ми се иска да греша. Защото (сещате се) трябва да накарам една дузина преподаватели доброволно да подадат заявление, че се отказват от половината си заплата.
Ако се опънат, ще ги прехвърля за "обработване" в кабинета на Директора, но не ми се иска да стигам до там.
Ако сте имало подобна трансформация на ТД (с ДС и подаване в НАП, естествено), да ме ориентирате в процедурата и документооборота, моля :bow:
#1 | 27.08.2013, 08:51
Публикации: 214 / 5
Да си "освежа" питането  :blush:
Заповед от страна на директора на основание чл. 328,ал.1, т.3 и протоколи ..... (цитирам ги) - описва поименно чии щатове от цели трансформира на половинки в щатното.
После -
1.персонални заповеди за всеки?
Или,
2. направо ДС за всеки от упоменатите в общата заповед?
Съгласуване със синдикати?
Ако ДА, на кой етап?
А, ако откажат да подпишат ДС с 4-часов раб.ден?
Би следвало да си остане да си действа тр. им договор?! :hmmm:
Искам да си изясня нещата, защото имам "завещано" едно дело от уволнен, заради намаляване обема на работа - и там, уж има протоколи от проверки, има съгласуване със синдикалните председатели, и пак човекът си печели в съда ....
#2 | 27.08.2013, 09:29
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
В чл. 138а от КТ работодателя след съгласуване със синдикатите може да наложи намалено работно време за работниците и служителите работещи на пълно работно време.
Това се прави с ДС където се описва защо, как и до кога ще е това намаление.
#3 | 27.08.2013, 10:40
Публикации: 214 / 5
katq_195324
Благодаря ти за включването.
Но това е за време до 3 мес. в кал.година.
А тук говорим за безсрочни договори, които от 8-часови, да се превърнат в безсрочни, но 4-часови.....
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група