Валутно бюро - моля за помощ!!!

29.08.2013, 16:21 2918 0

29.08.2013, 16:21
Публикации: 84 / 6
Здравейте. За първи път ми се налага да водя счетоводстото на валутно бюро. На теория е много лесно:
купувам 100 долара по 1,45 = 145лв., продавам същите 100 долара по 1,50 = 150лв. и имам 5лв. приход от валутни операции. Но на практика изобщо не се получава така. Защото аз не купувам валута и да продам цялото количество в същия ден, за да мога и наум да си сметна разликата, а примерно мога цяла седмица само да купувам долари, а после да продам част от тях и т.н. Както е и със стоките.
Аз работя с Микроинвест. Там с един документи си вкарвам закупените валути за деня, примерно:
502,2 долари 100 х 1,45
502,3 франкове 30 х 1,58 и т.н.
Микроинвеста от своя страна ми изкарва и фиксинга на БНБ за всяка валута за съответния ден. Същото нещо правя и за продадените. Когато използвам автоматична операция "Преоценка на валута" ми се преоценява само разликата между покупната и продажната цена, на които съответно съм купила и продала валута и фиксинга на БНБ, НО НЕ и разликата между моята покупна и моята продажба, което всъщност ще е печалбата или загубата ми от операцията.
Моля, споделете мнение как вие изчислявате печалбата си, дори и да не водите валутно бюро на Микроинвест, все ще има някаква методология, която да може да се пригоди и на друга програма.
Благодаря предварително!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група