Нова работа и отпуск по чл.163 и чл.164 от КТ

29.08.2013, 18:29 6419 2

29.08.2013, 18:29
Публикации: 39 / 3
Здравейте,
при нас се създава следната ситуация. Моят работодател иска да направи услуга на две негови познати, които ползват отпуск по чл. 163 и чл.164 от КТ. Въпросните майки са съкратени от предходната си работа. Идеята е да продължат да си ползват майчинството. Въпросът след всичко казано е следния - може ли с подписване на трудовият договор да си подадат заявленията декларации или трябва някакъв период да работят и след това? За първи път се налага да правя нещо такова и не съм много наясно.
#1 | 29.08.2013, 19:37
Публикации: 1223 / 70
Според мен трябва да имат отработени на новото място поне 1-2 дни  и тогава да подават декларациите за да си продължат майчинството
#2 | 29.08.2013, 21:36
Публикации: 3326 / 256
Здравейте,
при нас се създава следната ситуация. Моят работодател иска да направи услуга на две негови познати, които ползват отпуск по чл. 163 и чл.164 от КТ. Въпросните майки са съкратени от предходната си работа. Идеята е да продължат да си ползват майчинството. Въпросът след всичко казано е следния - може ли с подписване на трудовият договор да си подадат заявленията декларации или трябва някакъв период да работят и след това? За първи път се налага да правя нещо такова и не съм много наясно.

 :wave:

Достатъчен е един ден в осигуряване и на следващия да си подадат декларациите.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група