Отваряне на фризьорски салон

16.09.2013, 09:26 61690 16

16.09.2013, 09:26
Публикации: 106 / 0
Здравейте! Моля някои с пресно инфо да сподели изисквания за отваряне на фризиорски салон с кът за маникюр и педикюр!!!
#1 | 16.09.2013, 09:41
Публикации: 106 / 0
Моля за помощ!!! Споделете къде да прочета
#2 | 16.09.2013, 14:30
Публикации: 106 / 0
моля за малко инфо
#3 | 16.09.2013, 20:28
Публикации: 6403 / 1130
Какви изисквания за фризьорски салон Ви интересуват?
Мога само да Ви подскажа, че дейността би могла да се упражнява и на патент.
#4 | 16.09.2013, 20:47
Публикации: 60 / 7
наредба 15 от 1987 г - има всичко за спецификата на работа и организацията. в прикачен файл ти изпращам някои неща...
ЕТ-  патент - според наредбата на общината в която живееш
ЕООД - данък печалба/ най-изгодно/
регистрация по булстат - съгласно закона за занаятите-само фризьорите са вече там, пак е на патент...
!!!Маникюра не е в закона за занаятите....
за фризьор-  за да си управител - майсторско свидетелство или 2-ра квалификационна дейност
#5 | 17.09.2013, 11:04
Публикации: 106 / 0
много ви благодаря
#6 | 14.12.2013, 18:03
Публикации: 2 / 0
Здравейте, предстои ми отваряне на салон за маникюр, но съм много объркана от това, което чувам относно изискванията. Наела съм си помещение, което отговаря на нужната квадратура, за тази дейност, дори е доста по-голямо. Въпросът ми е от тук нататък какви документи и разрешителни трябва да имам?
Имам и още един въпрос, който е свързан със удостоверението, което ще получа като завърша курса. Обясниха ми, че с това удостоверение, нямам право да работя на моя собствена фирма, а трябва някой да ме назначи на работа. Направих тест в края на обучението си, който не включваше практика, а само теория. За да мога да работя на моя фирма ми обясниха, че трябва да дам 400лв. и да направя още един тест и практически изпит и ще получа нужния ми документ.  Посъветвах се с една позната и ми каза, че такъв документ, не ми е нужен. Не знам кое е вярно от двете.
Моля някой компетентен за мнение и по двата ми въпроса.
Благодаря предварително!
#7 | 16.12.2013, 00:28
Публикации: 60 / 7
на първия въпрос- РЗИ - бившото ХЕИ - подава се уведомление / по образец / за разкриване на обект с обществено предназначение заедно с нужните придружаващи го документи....  отивате в ХЕИ , консултирате се, дават ви бланка,какзват какви документи вие да подготвите, правите си здравна книжка/само при личен лекар,заедно и с манту/;пожарна-там е необходимо да имате противопожарна инструкция и да я съгласувате  с Началника на пожарната по местоживеене,
- оценка на професионалния риск , и договор със СТМ / договора не е задължителен при лица ,които работят сами и нямат наети на тр. договор лица.
по втория въпрос - зависи къде живеете... на някои места искат 2-ра квалиф. степен , на други - не... по закон трябва да имате 2-ра квалифик. степен... Но законодателя тогава трябва да забрани да се издават Удостоверения... От страна на ХЕИ е важно да не ви искат 2-ра квал. степен.... в предния отговор съм качил някои от нормативните документа, някои от тях очакваме да се актуализират и променят.....
Друго.... това лично към теб като питаща- Дразни ме изречението "моля някои компетентен.." ако тук няма компетентни хора , може би нямаше да се обърнете към този форум...
Съвет... направете си консултация със счетоводител предварително за статута на фирмата, вида на осигуряването ... разходите,които ви очакват, от административна гледна точка,,, за дейността си ги знаете... има и скъпи материали, има и по-евтини...Успех!!!...
#8 | 17.12.2013, 21:10
Публикации: 2 / 0
Много Ви благодаря за изчерпателния отговор!
#9 | 21.02.2014, 08:12
Публикации: 364 / 7
Здравейте, не откривам кой е кода на дейността за фризьорски салон? Може ли малко помощ??
#10 | 21.02.2014, 08:31
Публикации: 3 / 0
9602 - Фризьорски и козметични услуги.
#11 | 21.02.2014, 08:40
Публикации: 1884 / 384
при КИД 9602 - фризьорски и козметични услуги
96- други персонални услуги
#12 | 26.02.2014, 15:18
Публикации: 364 / 7
Здравейте, регистрираха ЕООД с предмет на дейност-маникюр, педикюр. Не мога да разбера по НКИД-кой е кода за тази дейност?
#13 | 26.02.2014, 15:19
Публикации: 3326 / 256
Точно над Вашата публикация са отговори.
КИД 9602 - фризьорски и козметични услуги
#14 | 30.08.2017, 09:20
Публикации: 1 / 0
Здравейте г-н Савов!
Много благодаря за поднесената информация. Беше ми много полезна, когато човек се хваща за първи път с такова нещо, в началото е малко разпилян от купущата документация и органи, които трябва да посети!
Извинявайте, бих искала да попитам нещо, тъй като взимам едно помещение, което искам да се превърне във фризьорски салон, но е било кафе, кафе - аперетив, , следователно е търговски обект , има ли нужда да се минава отново през тази процедура - промяна на статут/предназначение? или вече веднъж обявено като ТО, не се изисква смяна на предназначението на самото помещение.
От РЗИ казаха, че им трябва само уведомлението, отделно разговарях и с БАБХ, понеже ще има и напитки в салона, и те споделиха, че не им трябват нови проекти и прочее, а само проверката и заявлението от съответния орган. Ще ви бъда много благодарна ако споделите мнение и по този въпрос.
Поздрави и успешен ден



на първия въпрос- РЗИ - бившото ХЕИ - подава се уведомление / по образец / за разкриване на обект с обществено предназначение заедно с нужните придружаващи го документи....  отивате в ХЕИ , консултирате се, дават ви бланка,какзват какви документи вие да подготвите, правите си здравна книжка/само при личен лекар,заедно и с манту/;пожарна-там е необходимо да имате противопожарна инструкция и да я съгласувате  с Началника на пожарната по местоживеене,
- оценка на професионалния риск , и договор със СТМ / договора не е задължителен при лица ,които работят сами и нямат наети на тр. договор лица.
по втория въпрос - зависи къде живеете... на някои места искат 2-ра квалиф. степен , на други - не... по закон трябва да имате 2-ра квалифик. степен... Но законодателя тогава трябва да забрани да се издават Удостоверения... От страна на ХЕИ е важно да не ви искат 2-ра квал. степен.... в предния отговор съм качил някои от нормативните документа, някои от тях очакваме да се актуализират и променят.....
Друго.... това лично към теб като питаща- Дразни ме изречението "моля някои компетентен.." ако тук няма компетентни хора , може би нямаше да се обърнете към този форум...
Съвет... направете си консултация със счетоводител предварително за статута на фирмата, вида на осигуряването ... разходите,които ви очакват, от административна гледна точка,,, за дейността си ги знаете... има и скъпи материали, има и по-евтини...Успех!!!...
#15 | 30.08.2017, 11:25
Публикации: 1 / 0
Здравейте колеги,
При връщане частично на сума от депозит от страна на наемодателя-юридическо лице на наематуля, поради прекратяване на договоръ, кой издава фактура: наемателят ли ,който е получил парите или наемодателя чрез кредитно известие. При сключване на договора, за депозита наемодателят е издал фактура без ДДС.
Предварително Ви благодаря.
Pet_69
#16 | 30.08.2017, 11:27
Публикации: 9338 / 1570
От мен - кредитно. Няма основание за фактура.

ПП За да зададете въпрос, създайте собствена тема или използвайте подходяща такава.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група