Декларация по чл. 55

04.07.2013, 12:32 33181 61

#60 | 04.07.2013, 12:32
kpavlova
Благодаря за мнението.В две от сметките има  и други по -стари  задължения и внесената сума за данъка по ГДД е отишла за изравняване на стари осигуровки /ДОО/.На третия СОЛ няма задължения, данъкът по ГДД е платен, авансови не са правени.Лицата, упражняващи свободни професии и за миналата година дължаха данък на тримесечие, но до 15 април, 15 юли, 15 октомври, никога не са дължали авансово месечно.
Една служителка от НАП  от кол- центъра  обясни най-разумно- каза да не се притесняваме, нищо няма да се дублира, просто ще генерират лихви върху посочените суми на авансовите вноски, освен това тези декларации ще  се обработват на ръка.
Категорична е , че може с една декларация за три авансови вноски за 2012 г.
 - Сега ми  остана да се чудя дали може с 1 декларация, защото по електронен път за 2013 г    е невъзможно напр. да се укаже повече от един период, не позволява маркиране.Мисля да ги напиша декларациите/ така и така са на хартия/ като посоча трите тримесечия, а  на  полето за дължим от получателя данък да впиша  обща сума на авансов данък за 2012 г , и отделно  да  го разделя като укажа по колко  е сумата за всяко тримесечие- иначе няма как да сметнат лихвите/ ако сумата на авансовия данък е обща/.Така и така ще се обработва на ръка, ще схванат, няма смисъл от три декларации. :blush:
Отново благодаря за времето  и вниманието
#61 | 23.07.2013, 12:56
Публикации: 150 / 4
Какво значи : "за данъците дължими, но невенесени до 31,12,2012г,"
следва ли че трябва да се подаде Д55 за данъци от 2011г, и 2012г. например, които са декларирани с Декл. по чл 50, но не са платени? Имам познат адвокат, който има такива задължения
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група