Проверка от ИТ

23.09.2013, 09:41 4782 3

23.09.2013, 09:41
Публикации: 36 / 4
Здравейте ,
при направената ни проверка ИТ  ни иска анализ на дейността и състоянието на безопасните и здравословни условия на труд .  Търсих примерен такъв ,но не попаднах на нищо...някой може ли да ме насочи ,ако се е занимавал с подобно нещо?

НАРЕДБА № 3 от 27.07.1998 г. за функциите и задачите на длъжностните лица и на специализираните служби в предприятията за организиране изпълнението на дейностите, свързани със защитата от професионалните рискове и превенция на тези рискове (Загл. изм. - ДВ, бр. 102 от 2009 г., в сила от 1.01.2010 г.)

Чл. 10. Периодично през годината и за всяка изтекла година органите за безопасност и здраве при работа изготвят анализ на дейността и състоянието на безопасните и здравословни условия на труд, който се обсъжда в комитетите по условия на труд и от ръководството на предприятието.
#1 | 23.09.2013, 12:07
Публикации: 76 / 2
За какъв отрасъл става дума и по какъв повод е проверката?
#2 | 23.09.2013, 13:01
Публикации: 36 / 4
Според тази наредба всеки трябва да предостави такъв анализ без значение отрасъла ,проверката е за условия на труд,всички изисквания по ЗБУТ са спазени ,но за анализ не съм знаела...Договорих се с СТМ да го изготвят .
Явно трябва да имат някакви предписания тия от ИТ,та се чудят какви да ги изровчат от закона...
Хубав ден на всички!
#3 | 23.09.2013, 13:45
Публикации: 1884 / 384
Всяка година давам инфо на трудовата медицина за болничните, в дневника описвам и диагнозата по МКБ. Те си правят така по лесно анализа на заболеваемостта. Освен другите неща като предпазно и работно облекло, замервания и тем подобни. Въпрос на договорености. Всичколог не съм  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група