Назначаване на тр. договор чужденец, който не е гражданин на ЕС

24.10.2013, 15:51 6434 4

24.10.2013, 15:51
Публикации: 22 / 0
Здравейте,
Четох и търсих стари теми, но в нито една от тях не успях да "почерпя" нужната ми информация.
Ще назначаваме на тр. договор за 4 часа чужденец, който е студент и е с продължително пребиваване.
Имам снимано разрешителното му за пребиваване, удостоверение от НАП за регистрация, диплома, медицинско, свиддетелство за съдимост.
И сега от тук вече ми е тъмна Индия, за пръв път се сблъсквам с такова нещо и съм малко притеснена. Шефа държи да го назначим началото на ноември. От прочетеното оставам с впечатление, че трябва поне месец по-рано да се задейства процедурата.
1. Притеснява ме факта, че на почти всички документи той е с 2 имена (на свидетелство за съдимост първото е различно  :blink:), а на удостоверението за регистрация от НАП той е с 3 имена. Може ли това да доведе до допълнителни проблеми?
2. Изготвяме справка декларация за средносписъчния състав и колко чужденци имаме на тр. договор.
3. Уведомително писмо до БТ - по образец.
4. Уверение за редовен студент
5. Копие от паспорта с печат за пребиваване (може ли самото разрешение за пребиваване?)
6. Отивам в БТ с тези документи + ТД (тр. дог.)
7. И след като те издадат декларация за краткосрочна заетост
8. отивам в НАП с всички документи, за да регистрирам ТД на място (не можело по ел. път).
Това ли е процедурата? Моля ви помагайте, че съвсем се обърках :(
Благодаря предварително  ::)
#1 | 24.10.2013, 16:04
Публикации: 5497 / 371
По т.1 - Не виждам откъде би изникнал проблем. Вие ще го въведете при вас с имената на удостоверението от НАП.
За БТ не помня какво се представяше, предполам сте питали
ТД може да се регистрира и по ел.път в НАП. Аз не съм подавала на място в НАП.

Да Ви обърна внимание по отношение на здравното осигуряване - вижте Закона за чужденците чл.29, 30 мисля беше и ЗЗО чл.33. Зависи какъв е статута на чужденеца - има или не здравно
#2 | 24.10.2013, 16:15
Публикации: 22 / 0
Благодаря за включването  :flowers:
Ние имаме и други чужденци, но са назначавани от колежката, която се пенсионира. Спомням си, че когато "предаваше" ми каза, че не можело по ел. път тях, трябвало в НАП  :blink: Това със сигурност го запомних, но може да има промяна, че последния чужденец е назначен 2011 г.
#3 | 24.10.2013, 16:19
Публикации: 5497 / 371
И аз някъде там - 2011 или началото на 2012 назначавах.
ЛНЧ се въвежда на мястото на ЕГН и се подава у-нието по ел.път
#4 | 25.10.2013, 08:23
Публикации: 22 / 0
Да кажа какво доизрових вчера... Чуждестранните студенти могат да работят без разрешително за работа. В Наредба за условията и реда за издаване, отказ и отнемане на разрешения за работа на чужденци в Република България са описани нещата и се успокоих, че само сключваме договор и до 3 дни в БТ.
Явно затова трябва да ходя на място в НАП, защото е работа без разрешително  ::) 
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група