Воп вод ддс

28.10.2013, 16:56 5250 3

28.10.2013, 16:56
Публикации: 17 / 0
Здравейте, въпросът ми е от какво зависи начисляването на ддс 0% и 20% при воп и вод?
#1 | 28.10.2013, 19:14
Публикации: 6403 / 1129
Въпросът е прекалено общ, а ЗДДС гъмжи от частни случаи и изключения, за да очаквате конкретен и еднозначен отговор :smile1:

Все пак, за начало:

20% - Стандартна ставка, приложима за облагаемите доставки с място на изпълнение в България, ВОП и внос.
0% - Нулева ставка е приложима при вътреобщностни доставки (ВОД), износ на стоки извън ЕС, международен транспорт и др. (известни още и като необлагаеми с ДДС доставки с право на данъчен кредит)
ДДС не се начислява при извършване на освободена доставка, освободено вътреобщностно придобиване, както и при доставка с място на изпълнение извън територията на страната.

Разговорът за ДДС е безкраен....
#2 | 04.11.2013, 11:39
Публикации: 17 / 0
Благодаря много    :thumbup:
#3 | 09.11.2013, 12:42
Публикации: 1 / 0
Здравейте имам въпрос, относно продажба на хранителни стоки (или по точно фаст фуудс), която е фактурирана от българска фирма, регистрирана  по ДДС на немска фирма, също регистрирана по ДДС. В случая ДДС е начислено и мисля, че е правилно, тъй като стоките не са напуснали територията на страната, а са консумирани на нейната територия. Въпроса ми е в крайна сметка това не е ВОД нали? И необходимо ли е освен издадената фактура от българската фирма, да се съставя проткол по чл.117 ал. 2 от ЗДДС или някакви други документи?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група