Фактура за стока от трета страна с ДДС

30.10.2013, 16:06 4888 3

30.10.2013, 16:06
Публикации: 288 / 6
 :wave: Във връзка с дейността на фирмата е закупена стока в трета страна като е начислено и тяхното ДДС . Трябва ли да си самоначислявам ддс с протокол?
#1 | 31.10.2013, 16:08
Публикации: 7 / 0
Стоката като е от трета страна не минава ли през митницата? Тогава си плащаш ДДС-то към митницата, осчетоводяваш МД и не ти трябва протокол. Но ако сте  купили стоката докато сте били там в командировка примерно и сте си взели фактура, сега платеното ДДС там си е за Ваша сметка. Правила съм и двата варианта и да съставя протокол и да не го правя и в двата случая след това съм минавала проверки и никой нищо не ми е направил като забележка. Съветът ми е да си направите такъв по чл.117 и да го посочите в дневниците. Ясно е, че фиска нищо не губи, но Вие си спестявате притеснението ако дойдат на проверка да не би да наложат административно нарушение ако не открият протокол.
#2 | 31.10.2013, 16:14
Публикации: 2027 / 254
Стоката като е от трета страна не минава ли през митницата? Тогава си плащаш ДДС-то към митницата, осчетоводяваш МД и не ти трябва протокол. Но ако сте  купили стоката докато сте били там в командировка примерно и сте си взели фактура, сега платеното ДДС там си е за Ваша сметка. Правила съм и двата варианта и да съставя протокол и да не го правя и в двата случая след това съм минавала проверки и никой нищо не ми е направил като забележка. Съветът ми е да си направите такъв по чл.117 и да го посочите в дневниците. Ясно е, че фиска нищо не губи, но Вие си спестявате притеснението ако дойдат на проверка да не би да наложат административно нарушение ако не открият протокол.

Протокол за какво , нито отгаваря на условията на чл.82 нито на чл.117 , нито на чл.17 .т.е мястото на изпълнение на доставката на тази стока е извън България.
#3 | 31.10.2013, 16:29
Публикации: 7 / 0
Нямам претенции към отговора, да така е, не отговаря на посочените членове. Но така или иначе тази стока е минала през границата и е на наша територия, трябва да се заприходи. Споделих от опит какво и как съм правила. Избора за действие е на титуляра на въпроса.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група