Осигурителен доход по време на майчинство

16.11.2013, 15:58 8298 5

16.11.2013, 15:58
Публикации: 5 / 1
Здравейте, в момента съм в отпуск по майчинство за отглеждане на дете до 2г., който изтича март 2014. Въпросът ми е има ли възможност да се доосигурявам от този момент с цел увеличаване на осигурителния доход, предвид планувана евентуална втора бременност, и ако не съществува ли друга такава, като връщането на работа не е вариант. Второ в случая какъв ще бъде размера на осигурителния доход, ако изляза в болничен при евентуална бременност до полагаемия такъв 45 дни преди раждане.

Благодаря предварително,
Поздрави
#1 | 08.06.2015, 14:50
Публикации: 33 / 0
Здравейте, Моля за помощ. По майчинство съм втора година, и случайно попаднах в профила си в НАП на информация, че 5 поредни месеца от втората година на майчинството ми, не съм осигурявана (прилагам снимка). В счетоводтсвото ми казаха, че са подали всички декларации и няма грешка при тях и пропуск при осигуряването, а в НАП ми казаха, че проблема е в счетоводтсвото явно:( Моля ви, посъветвайте ме към кого да се обърна (може би в НОИ?) за да проверят на какво се дължи тази дупка в осигуряването ми и да се разреши проблема? Благодаря предварително!
#2 | 08.06.2015, 16:06
Публикации: 3145 / 253
Какво искате да Ви пише в профила в НАП, като за този период имате само здравни осигуровки? Този период се счита за стаж, но е без доход.
#3 | 08.06.2015, 16:07
Публикации: 6682 / 662
Аз да питам за снимката?
#4 | 08.06.2015, 22:39
Публикации: 33 / 0
Съжалявам но не ми позволява да кача снимков файл.
#5 | 07.12.2023, 02:18
Публикации: 1 / 0
Следя. Моля за отговор, като при мен изтича март 2024 :smile1:
Здравейте, в момента съм в отпуск по майчинство за отглеждане на дете до 2г., който изтича март 2014. Въпросът ми е има ли възможност да се доосигурявам от този момент с цел увеличаване на осигурителния доход, предвид планувана евентуална втора бременност, и ако не съществува ли друга такава, като връщането на работа не е вариант. Второ в случая какъв ще бъде размера на осигурителния доход, ако изляза в болничен при евентуална бременност до полагаемия такъв 45 дни преди раждане.

Благодаря предварително,
Поздрави
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група