Декларация 1 и сумирано изчисляване на работното време

17.11.2013, 17:50 9271 2

17.11.2013, 17:50
Публикации: 86 / 8
Здравейте, моля за помощ, тъй като за първи път се случва работните заплати в дружеството да се изчисляват при сумирано работно време ежемесечно.

Графиците са сметнати така, че да не се получи извънреден труд, но как да попълня Декларация 1?

Например за месец октомври при 23 работни дни са отработени само 15 дни по 8 часа, т.е 120 часа. Дни в осигуряване 11588 и часове 120 и така всеки месец няма да е пълен и няма да се брои за осигурителен стаж?

А и Вид осигурен 01 или 16 да бъде?

Много тъп въпрос, но ще съм благодарна, ако някой има представа как се попълва Декларация 1. :'(
#1 | 17.11.2013, 19:19
Публикации: 4408 / 737
Е, щом сумираното се изчислява ежемесечно защо нямаш пълен брой часове? Ако не се лъжа в такъв случай (едно време му казваха престой) работодателя заплаща пъната заплата... потърси конкретия текст, че не съм сигурен.

Иначе, при едномесечен период на изчисление на СИРВ, като се предполага, че часовете са изравнени, Д1 се подава като нормална, с код 01. С код 16 се подава, ако периодът на изчисление е повече месеци, когато ще има разминавания между официалните работни часове и вашите, а в края на периода се подава корегираща Д1 за целия период.
#2 | 17.11.2013, 19:47
Публикации: 86 / 8
Е, щом сумираното се изчислява ежемесечно защо нямаш пълен брой часове? Ако не се лъжа в такъв случай (едно време му казваха престой) работодателя заплаща пъната заплата... потърси конкретия текст, че не съм сигурен.

Иначе, при едномесечен период на изчисление на СИРВ, като се предполага, че часовете са изравнени, Д1 се подава като нормална, с код 01. С код 16 се подава, ако периодът на изчисление е повече месеци, когато ще има разминавания между официалните работни часове и вашите, а в края на периода се подава корегираща Д1 за целия период.

Благодаря
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група