ВОД и издаване на фактура

18.11.2013, 19:49 4413 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

18.11.2013, 19:49
Публикации: 71 / 0
Здравейте ,моля за малко помощ !
Имаме транспортна фирма в България  регистрирана по ДДС.
Налага се еднократно да издадем фактура - за продажба на стартер за камион на друга фирма, регистрирана по ДДС в Швеция. Това е ВОД , нали така ?
 
 Какво да напишем като основание за облагане с 0 % ставка, чл. 7 от ЗДДС ли да цитираме във фактурата ?

#1 | 18.11.2013, 20:47
Публикации: 2041 / 249
 :wave: Записвате във фактурата като основание за ставка 0%  съгласно чл. 7 ал.1 и чл. 53 ал.1   ЗДДС , съща тока вписвате и текста "обратно начисляване"
#2 | 19.11.2013, 15:21
Публикации: 71 / 0
Хиляди благодарности :give_rose:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове