Производствена характеристика

20.11.2013, 11:47 21138 12

20.11.2013, 11:47
Публикации: 28 / 0
Лице, което се явява на ТЕЛК в началото на декември иска да му издам производствена характеристика. Проблема е, че лицето вече не е наш служител и се чудя дали трябва да издам такава. Някъде ми се струва, че бях чела, че се издава от последен работодател, но сега като се замисля какво да пиша да фактори на работни процес и работната среда, като лицете не е наш служител.
#1 | 20.11.2013, 11:50
Публикации: 120 / 4
След като не е Ваш служител..........няма производствена характеристика.......спо ред мен :)
#2 | 20.11.2013, 11:52
Публикации: 28 / 0
От ТЕЛК обаче я искат. Не знам може би да им напиша уведомително писмо, че лицето не работи?
#3 | 20.11.2013, 11:55
Публикации: 120 / 4
След като не работи..........каква производствена характеристика? Според мен не бива, в качеството на какви ще му издадете произв. х-ка :)
#4 | 20.11.2013, 11:57
Публикации: 120 / 4
Позвънете там, от където му искат тази произв.х-ка и се консултирайте. На мен наскоро ми се наложи да се обаждам в Транспортна б-ца.
#5 | 20.11.2013, 12:02
Публикации: 28 / 0
То проблема е, че и те не знаят. Звънях в картотеката на ТЕЛК и ми отговориха, че не знаят какво да ми кажат. След като не работило, нямало защо да пиша производствена характеристика, но не били сигурни защо състава, който разглеждал случая я искат. И сега не знам. Да опиша само професионалния маршрут и болничните си мисля. Без страниците попълнени от СТМ и без техен подпис и печат.
#6 | 20.11.2013, 12:45
Публикации: 3326 / 256
И на мен ми се случи това. Миналия месец една служителка ми донесе да и попълня производствена характеристика, а не работи във фирмата от януари 2013г. Тя ми каза, че от там са и казали, че трябва да бъде попълнена от последната месторабота на лицето.
#7 | 20.11.2013, 13:29
Публикации: 28 / 0
OK, ще я попълня, но какво да пиша на вътрешните страници. Тя не работи във фирмата, какви фактори да пиша? Или да оставим вътрешните страници празни?
#8 | 20.11.2013, 13:30
Публикации: 28 / 0
И на мен ми се случи това. Миналия месец една служителка ми донесе да и попълня производствена характеристика, а не работи във фирмата от януари 2013г. Тя ми каза, че от там са и казали, че трябва да бъде попълнена от последната месторабота на лицето.

Вие какво писахте на вътрешните страници?
#9 | 20.11.2013, 13:50
Публикации: 1202 / 120
Обикновенно от ТЕЛК дават все още старата бланка, която се попълва само от работодателя и се заверява от лекаря от СТМ. Има обаче нова бланка която първата и част се попълва от работодателя, а цялата втора част се попълва от СТМ. Всичко това, както и парадокса в последният вариант на "НАРЕДБА ЗА МЕДИЦИНСКАТА ЕКСПЕРТИЗА", където в §1, т. 4. от Допълнителни разпоредби е казано, че " По смисъла на наредбата:
........................ ........................ ........................ ........
4. "Трудов маршрут" е хронологията на заеманите длъжности, които лицето е заемало до момента на освидетелстването от органите на медицинската експертиза, включващо продължителността на трудовия стаж за всяка от тях.
........................ ............." , а в същото време в самата наредба никъде не се използва този пояснен термин.
Явно законодателната ни бъркотия е на високо интелектуално ниво, което ние някак си нямаме капацитета да достигнем и осмислим /а и хората в ТЕЛК - също ...и за това се дават всякакви причудливо-безсмислени указания/

Предполагам, че ТЕЛК искат този документ от вас т.к. нямат кого друг да хванат за тази работа, а считат, че за изследване на причинно-следствената връзка за определяне на видът на заболяването или увреждането трябва да се базират на външен първичен документ.... те от къде да знаят, че трудовата книжка е този документ, от където ние преписваме за да попълним бланката им - все пак са доктори!  :wink1:
#10 | 20.11.2013, 14:02
Публикации: 28 / 0
Новата бланка са ми пратили. Аз се чудя като не е наш служител вече да я пращам ли изобщо в СТМ или да пиша само професионален маршрут и болнични. Все пак лицето не работи при нас. Мен това ме обърка.
#11 | 20.11.2013, 15:03
Публикации: 3326 / 256
Вие какво писахте на вътрешните страници?

Ами от оценката на риска, която изготвя СТМ :)
#12 | 20.11.2013, 15:11
Публикации: 28 / 0
Много ви благодаря :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група