Електронен подпис

25.11.2013, 12:14 5667 5

25.11.2013, 12:14
Публикации: 32 / 2
Темата е стара, затова ако можете да помогнете с коментар ще съм благодарна.
Става въпрос за счетоводна къща, която сега започва дейност, как да избере ел.подпис:
- за юридическо лице, където автор е управителя на фирмата или може и счетоводител назначен в нея
- за физическо лице (счетоводител във фирмата) и фирмите, с който работи му предоставят нот.пълнощно

Досега съм работила с подпис на управителя на фирмата, но сега когато става дума за счетоводна къща, може ли да помогнете какъв подпис ползвате.
Благодаря предварително и успешна седмица
#1 | 25.11.2013, 13:52
Публикации: 1884 / 384
На когото и да изкарате ел подпис, фирмите, които обслужвате и физическите лица ще трябва за ви упълномощават.
По добре преценете на кого ще  е от полза този ел подпис на ФЛ или на фирмата ви.
Аз ползвам на юридическото лице ел подпис, защото информацията, която подавам на повечето места я подавам като юридическо лице. Когато трябва да го ползвам като ФЛ се упълномощавам. Така , че е въпрос на индивидуална преценка.
#2 | 25.11.2013, 14:12
Публикации: 32 / 2
Благодаря, и аз мисля че е най-удобно на юр.лице, а после ако е необходимо да се преупълномощава
#3 | 04.10.2016, 07:24
Публикации: 286 / 9
Здравейте! Не знам дали въпросът ми е за тази тема, но все пак да попитам. Счетоводна къща с двама съдружници. Електронният подпис е на юридическото лице, като автор е единия съдружник. Той обаче иска да започне друга работа и да не е съдружник и управител вече. И въпроса е сега дали може да го назначим в счетоводната къща като главен счетоводител на 4 часа и да не вадим нов подпис, или ще трябва да вадя подпис на мое име ...
#4 | 04.10.2016, 09:22
Публикации: 9332 / 1567
По-евтино ще излезе нов подпис. Пък и по-разумно.
Това е лично мнение и можете да не се съобразите с него.
#5 | 05.10.2016, 09:24
Публикации: 286 / 9
По-евтино ще излезе нов подпис. Пък и по-разумно.
Това е лично мнение и можете да не се съобразите с него.
Благодаря! За по-евтино ще е, обаче ще трябва да се занимаваме с клиентите с нови пълномощни и сигурно ще имам проблеми с набавянето им :(
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група