ДДС рекламни материали

19.12.2013, 09:51 18450 8
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

19.12.2013, 09:51
Публикации: 150 / 2
Моля за помощ!
За първи път фирмата ни календари за 2014 год заедно със химикали
които ще раздаде на работниците.Мога ли да ползвам сумата на ДДС
включена във фактурата?
#1 | 20.12.2013, 15:16
Публикации: 2041 / 249
А защо да не можете  това е разход във връзка с дейността на фирмата , по този начин се рекламирате и търсите потенциални клиенти .
#2 | 20.12.2013, 16:32
Публикации: 46 / 1
само не казвайте на данъчните, че са раздадени на работници/служители, а че целта е да бъдат раздадени на клиенти... ;-)
#3 | 20.12.2013, 16:37
Публикации: 1869 / 372
Аз подарявам и на данъчните, та после да няма хън мън  ;D
#4 | 20.12.2013, 16:38
Публикации: 2041 / 249
Аз подарявам и на данъчните, та после да няма хън мън  ;D

Атака create  :laugh:
#5 | 21.12.2013, 08:06
Публикации: 1869 / 372
ТАНИЧКА, аз използвам прикачения протокол, който прикрепям към фактурата за рекламните материали с лого на фирмата и изписвам на разход, ползвам ДДС. Сигурно ще се запиташ дали е задължителен, не, не е задължителен, но това са допълнителни обстоятелства с които се доказва, че не са раздадени на едно и също лице и не са серии от доставки.
Ето и основанията от ЗДДС:

Чл.70
(3) Алинея 1, т. 2 не се прилага за:
5. безвъзмездното предоставяне на стоки или услуги с незначителна стойност с рекламна цел и предоставяне на мостри;


                       
ДР § 1
9. "Стоки с незначителна стойност" и "услуги с незначителна стойност" са стоките или услугите, чиято пазарна цена е под 30 лв. и доставката им не е част от серия доставки, по които получател е едно и също лице.                                                                       
#6 | 29.12.2013, 13:54
Публикации: 383 / 13
"...........пазарна цена под 30 лв".Ама общо за фактурата или единична цена на артикула-30 лв.?Защото аз не ползвам данъчен кредит на тези фактури,т.к. стойността им е доста над 30 лв.Все пак календарите и другите рекламни материали не са толкова евтини.
#7 | 29.12.2013, 15:32
Публикации: 1869 / 372
SBR, говорим за пазарна "цена",  а не пазарна"стойност", така, че става въпрос за единична цена на изделие, а не фактурна стойност
#8 | 29.12.2013, 18:08
Публикации: 383 / 13
Ясно!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове