Въпроси във връзка с възстановяване ДОД 2014

21.07.2015, 10:13 39753 41

#40 | 21.07.2015, 10:13
Публикации: 2 / 0
Здравейте,

Понеже по-голямата част от професионалния ми опит е в чужбина и отскоро работя в България на трудов договор, доколкото съм наясно според  чл. 50 от ЗДДФЛ не трябва да подавам данъчна декларация за доходите. Ще съм благодарна, ако някой потвърди дали не греша. Благодаря предварително. Също така, искам да попитам дали мога да се възползвам от данъчни облекчения. Питам, защото, когато съм работила навън , например в Англия, последно, една компания http://www.rttax.com/bg ми помогна да си върна надплатените данъци върху дохода. Не трябваше да се обръщам към Данъчната администрация в Англия.
 
#41 | 21.07.2015, 10:19
Публикации: 186 / 19
Компанията е подала декларация вместо вас, т.е. вие сте декларирали пред данъчната служба във Великобритания, че те ще ви представляват.
Най-вероятно надплатените данъци са Ви били от CIS удръжките, които работодателите са длъжни да удържат преди да Ви изплатят възнаграждението. Т.е. работили сте като self-employed, а не като employee :)
След  като работите в България на трудов договор и нямате допълнителни приходи (доходи от наем, от граждански договори и т.н.), нямате задължение да подавате годишна данъчна декларация.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група