Майчинство втората година

13.01.2014, 08:56 4017 1

13.01.2014, 08:56
Публикации: 3 / 0
Здравейте!

На 14.01.2014 ме уволняват по чл. 328 ал. 1 т. 1
Детето е на година и един месец, и бях подала молба за отпуск майчинство втора година, което за 2014г. е 340лв., но ме уволняват!

Какви са вариантите при мен и кой вариант е най-добрия?

1. Да отида на борсата? Колко време ще получавам обезщетение и какво ще е то?
2. Да се регистрирам, като лице упражняващо свободна професия, да се самоосигурявам и да продължа да получавам майчинство - може ли да се случи?
3. Да ме наеме друга фирма и там да си подам молба за майчинство втора година? Каква е сумата за внасяне всеки месец за осигуровки, за да ги поема сама? Може ли да се случи?
4. Мога ли чрез друга фирма да получавам майчинство и да съм на срочен договор до изтичането на втората година, като след изтичането му да отида на борсата, и от там да получавам обезщетение за безработица поне докато си намеря друга работа!
5. Майка на година и един месец с прекратен трудов договор - има ли други варианти?
6. Отразява ли се за прием на детето на ясла за гр. София, след като нямам трудов договор и по какъв начин? А за детските, които се получават всеки месец?

Благодаря предварително!
#1 | 13.01.2014, 09:10
Публикации: 87 / 0
1.  от 3 до 5 г., бюрото по труда ще ви плаща 6 месеца. Ако сте били осигурени от 5 до 10 г., ще получавате обезщетение в продължение на 8 месеца, от 10 до 15 г. -  9 месеца, 60% от среднодневното възнаграждение, върху което са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица".

2. ако може  първо по точка  3

3.Да само здравно 4,8% в/у 420,00 лв.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група