Промяна НКИД???

13.01.2014, 09:14 5472 3

13.01.2014, 09:14
Публикации: 175 / 0
Здравейте,не знам точно как да формулирам заглавието на темата.Случаят е фирма работеща от около една година с назначени 25 работника,имала е една дейност-търговия.Всички договори са сключени с код по НКИД 46...През годината обаче  започва да се занимава повече с пакетиране на стоки,отколкото търговия и собственика иска да минем на дейност по опаковане и пакетиране..съответно с код 82...Обаче договорите на всички служители са сключвани само с код 46.Въпроса ми е как можем да преминем на новата дейност?Сега трябва да направя и нов договор на служител.Мога ли да сключа договора вече с новия код?Трябва ли да декларирам някъде,че фирмата вече има две дейности???
#1 | 13.01.2014, 10:52
Публикации: 379 / 33
Изобщо не пиша в ТД кой е кодът по КИД. Само този по НКПД, но се оказа че той е несъществена част от договора.
Преди години нищо не трябваше да се подава, предполагам че и сега е така. Нали се виждат от Д1 кодовете.
#2 | 13.01.2014, 11:09
Публикации: 175 / 0
А как от НАП виждат,дали правилно е  определен МОД за дейността?Повече от половината персонал е зает в пакетирането,ще има няколко и със служебен код,а в справката за актуалните ТД,всички си излизат в код 46..?Не знам мога ли изведнъж да реша и да си ги променя и къде трябва да декларирам,че фирмата вече има две дейности-търговия и обработка?
#3 | 13.01.2014, 11:51
Публикации: 2977 / 397
Няма никъде нищо да декларирате. Основната ви дейност е тази, в която са наети повече работници. Евентуално при ревизия може да бъде оспорено това, макар че не съм чувала за такива случаи.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група