Начин на оформяне на фактура ел.енергия

20.01.2014, 13:42 3126 0

20.01.2014, 13:42
Публикации: 50 / 1
Здравейте,въпроса ми е нестандартен, но и случаят ми е такъв.
Получаваме фактура за ел.енергия в която записват дан.основа, ДДС Обща ст/ст на сделката , примерно 1200 лв.
Сума за плащане  лева и в Словом "Нула лева и нула стотинки".
В текста на фактурата освен за ел.енергията като киловати, няма друго обяснение.
След проведените разговори разбирам, че си приспадат някаква надплатена сума, прихващат си кредитно известие. За надплатената сума няма фактура и не е упомената в намаление в текста. Стойността на фактурата описана словом е истинската стойност на фактурата, а те обясняват, че това не е фактурата , а само до "Обща стойност на сделката". Такава фактура не съм виждала до сега, а обясняват, че такава им е програмата. Фактурата е от ЧЕЗ.
Смятам, че фактурата е неправилно издадена.Каквото имат да покриват се прави счетоводно, но не се отразява във фактурата, поне в конкретния случай след направените разговори.
При тях осчетоводяването никога не се покрива с нашето.Те си закриват фактури каквито решат, а не които сме описали в платежните.
Но въпроса ми е, такова фактуриране къде е записано в някой закон, нещо съм пропуснала ли? Тук няма нищо общо, примерно чл.27 от ЗДДС.
Следва ли да снимам фактурите и да ги изпратя в НАП да ми обяснят.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група