Доходи на ЗП

12.02.2014, 18:51 2533 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

12.02.2014, 18:51
Публикации: 57 / 0
Земеделски производител ,регистриран по ЗДДС, има изплатени  субсидии и обезщетение за загуба на доход по Наредбата за подпомагане на лозаро-винарския сектор,в  приложения 2 и 6 ли се декларират тези доходи ?
#1 | 12.02.2014, 19:07
Публикации: 6365 / 1054
За 2013 г. ЗП, регистрирани по ЗДДС определят облагаемия си доход по реда на чл.26, а годишната данъчна основа по реда на чл. 28 от ЗДДФЛ.

На практика това означава следното:
1. Облагаемият доход е данъчната печалба по ЗКПО.
2. Годишната данъчна основа се получава след намаляване на данъчната печалба със задължителните осигурителни вноски на лицето като СОЛ (което не се прилага за собствениците и съдружниците в търговските дружества) и ползването на данъчни облекчения по ЗДДФЛ.

Като следствие от т.1 може да се заключи, че субсидиите, получени от ЗП ще влезнат в отчета му по ЗКПО в съответствие с реда за признаването им по СС-20.

Според мен, тези субсидии нямат място нито в Приложение 6, нито в друго Приложение към ГДД по чл. 50 за регистриран по ЗДДС ЗП.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група