Лихви върху авансови вноски по ЗКПО

21.02.2014, 10:01 3824 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

21.02.2014, 10:01
Публикации: 272 / 8
Кога се дължи лихва във връзка с авансовите вноски?
- превишението е ако съм подала декларация за намаление, или ако размерът на годишният корпоративен данък превишава размера на внесените авансови вноски и без да съм подала декларация за намаление .
#1 | 21.02.2014, 10:29
Публикации: 15 / 2
Лихва се дължи, когато окончателния данък по ГДД е по-голям от направените авансови вноски.
#2 | 21.02.2014, 11:20
Публикации: 168 / 6
Когато след подаването на годишната данъчна декларация се установи, че дължимият годишен корпоративен данък надвиши с над 20 на сто сумата от определените месечни авансови вноски за съответната година или когато 75 на сто от дължимия годишен корпоративен данък надвиши с над 20 на сто сумата на определените тримесечни авансови вноски за съответната година, върху превишението над 20 на сто се дължи лихва, определена по реда на чл. 89, ал.5.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове