Данък дивидент

24.02.2014, 16:56 5630 7
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

24.02.2014, 16:56
Публикации: 27 / 0
Здравейте!  :smile1: До кога се изплаща данък дивидент?
#1 | 24.02.2014, 16:59
Публикации: 6907 / 1013
Зависи за кой период.
Сроковете са посочени в ЗДДФЛ
#2 | 24.02.2014, 17:03
Публикации: 27 / 0
В кои член от закона? Нещо не мога да го намеря?
#3 | 24.02.2014, 17:10
Публикации: 5890 / 505
В срок до края на следващия месец в който е взето решението за разпределение на дивиденти.
#4 | 24.02.2014, 17:14
Публикации: 255 / 8
Според мен е в срок до края на месеца, следващ тримесечието, през което е взето решението за разпределяне на дивидент- чл. 65 (2) от ЗДДФЛ.
#5 | 24.02.2014, 17:17
Публикации: 27 / 0
Или зависи от датата на разпределяне на дивидента? Ако е разпределен например през декември трябва да се изплати до 31.01 на следващата година. Ако е разпределен през април до края на месеца следващ тримесечието. Така ли е или не е вярно?
#6 | 24.02.2014, 17:25
Публикации: 6907 / 1013
Не е вярно.
Послушай Airini и виж чл. 65 (2) от ЗДДФЛ.
#7 | 24.02.2014, 19:43
Публикации: 2041 / 249
Според мен е в срок до края на месеца, следващ тримесечието, през което е взето решението за разпределяне на дивидент- чл. 65 (2) от ЗДДФЛ.

Това е  :good:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове