Попълване на неплатен отпуск в УП-2

29.06.2011, 21:37 24649 13

29.06.2011, 21:37
Публикации: 28 / 0
Един новак с тъп въпрос- в УП2, ако има половин месец неплатен отпуск, зачитащ се за стаж и другата половина отработени дни, разделям ли периодите на отделни редове, като срещу периода на неплатен отпуск записвам 0.00лв в осиг доход и след това да опиша в забележка че е ползван неплатен отпуск и тн..или не?!?!

Благодаря предварително на търпеливите, които отговарят на такива като мен и съжалявам за досаждането с тъпи въпроси на нетърпеливите :innocent:
#1 | 30.06.2011, 00:24
Публикации: 3145 / 253
Когато НО е със стаж не се разделят периодите.
#2 | 01.07.2011, 08:56
Laleva65
Един новак с тъп въпрос- в УП2, ако има половин месец неплатен отпуск, зачитащ се за стаж и другата половина отработени дни, разделям ли периодите на отделни редове, като срещу периода на неплатен отпуск записвам 0.00лв в осиг доход и след това да опиша в забележка че е ползван неплатен отпуск и тн..или не?!?!

Благодаря предварително на търпеливите, които отговарят на такива като мен и съжалявам за досаждането с тъпи въпроси на нетърпеливите :innocent:
Не се разделя периода,но неплатения отпуск се изчислява на база  минималната заплата  която е била в сила за съответния месец и година,не се пише 0 за този период
#3 | 01.07.2011, 09:22
Публикации: 24 / 1

Не се разделя периода,но неплатения отпуск се изчислява на база  минималната заплата  която е била в сила за съответния месец и година,не се пише 0 за този период

Лалева, и за 2011 г. ли?  :(
#4 | 01.07.2011, 09:41
Laleva65

Не се разделя периода,но неплатения отпуск се изчислява на база  минималната заплата  която е била в сила за съответния месец и година,не се пише 0 за този период

Лалева, и за 2011 г. ли?  :(
да
#5 | 01.07.2011, 09:49
Публикации: 24 / 1
Да, ама не :)
#6 | 01.07.2011, 10:15
Laleva65
Да, ама не :)
Обяснете моля , на невежите как го правите за 2011 г. :innocent:
#7 | 01.07.2011, 10:22
Публикации: 29 / 0
За дните в неплатен изчиславате на база миним работна заплата за съответната година, от 01.2011 -тя не се взима за тези дни и вече не влиза в осигурителния доход.
#8 | 01.07.2011, 10:42
Laleva65
За дните в неплатен изчиславате на база миним работна заплата за съответната година, от 01.2011 -тя не се взима за тези дни и вече не влиза в осигурителния доход.
Благодаря на venetaa не ми се беше случвало да имам неплатен отпуск за 2011 год,като се поразрових тук там  :smile1: и говорих със с служителка от РУСО която приема и проверява УП-та е така,за 2011 год. :thumbup: Влизат само дните като стаж.
#9 | 01.07.2011, 11:03
Публикации: 24 / 1
Видях, че са ви отговорили. Промените са в КСО от началото на 2011 г. Има и едно указание на НОИ по повод на промените. :)
#10 | 01.07.2011, 11:21
Laleva65
Видях, че са ви отговорили. Промените са в КСО от началото на 2011 г. Има и едно указание на НОИ по повод на промените. :)
А Вие след като знаете защо изобщо сте задали темата,тук на изпит ли сме или да си мерим знанията! :(
Благодаря на venetaa
#11 | 01.07.2011, 11:59
Публикации: 24 / 1
А Вие след като знаете защо изобщо сте задали темата,тук на изпит ли сме или да си мерим знанията! :(
Благодаря на venetaa

Лалева, темата не съм я започнал аз. Включих се на по-късен етап, провокиран от вашия КАТЕГОРИЧЕН отговор.
Много често участията ми в професионални форуми се свеждат не до публикуване на готови, лесно смилаеми отговори, а до подстрекаване на участниците да четат и запомнят това, за което е ставало дума. Ако бях написал "Не сте права, вижте промените в КСО", дали щях да ви провокирам да четете и да търсите съвет от РУСО?
Лека работа до края на работния ден и приятен уикенд  :smile1:
#12 | 01.07.2011, 13:23
Laleva65
А Вие след като знаете защо изобщо сте задали темата,тук на изпит ли сме или да си мерим знанията! :(
Благодаря на venetaa

Лалева, темата не съм я започнал аз. Включих се на по-късен етап, провокиран от вашия КАТЕГОРИЧЕН отговор.
Много често участията ми в професионални форуми се свеждат не до публикуване на готови, лесно смилаеми отговори, а до подстрекаване на участниците да четат и запомнят това, за което е ставало дума. Ако бях написал "Не сте права, вижте промените в КСО", дали щях да ви провокирам да четете и да търсите съвет от РУСО?
Лека работа до края на работния ден и приятен уикенд  :smile1:
Да щях да потърся,но съм нямала случаи с неплатени отпуки за 2011 г. слава богу!
До преди месец като не съм била във форума,от къде ли съм знаела какво да правя  :innocent: Идвали са ми и на проверки и нямам констатирани нарушения,това,че понякога може да дадеш грешен отговор /да, всеки греши/ но не Вие ме провокирахте по този начин да се заинтересувам,а човечния отговор на venetaa  Приятен уикенд и на Вас! :smile1:
#13 | 01.07.2011, 22:24
Публикации: 28 / 0
аз започнах темата...не е за 2011 но, така че добре че сте вие че щях да си нашаткам нулите...срам..ма с повечко четене и с по- малко пиитане ще се науча :innocent:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група