1
Трябва ли да има две декларации 1 една с код 01 и една с код 28?
ДА трябва да има 2 записа на Д 1
с код 01 и с код 28
ДА трябва да има 2 записа на Д 1
с код 01 и с код 28
2
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » Re: Неплатен отпуск Без стаж Декларация 1
25.06.2026, 11:38 НЕ казвате с какъв програмен продукт работите?
Според мен трябва да се направи още един нов картон на това лице.
Според мен трябва да се направи още един нов картон на това лице.
3
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » Re: Нова версия 2,01 ЕТЗ
10.06.2026, 11:30Даже и в кошчето ще изтрия.
И наново ще свалям вер.2,01. за 64 бита от НАП.
И наново ще свалям вер.2,01. за 64 бита от НАП.
4
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » Re: Нова версия 2,01 ЕТЗ
10.06.2026, 11:28 Възможно е на много РС на колеги WIN да е без лиценз и затова да се случват някои проблеми , сега с версия 2,01.
Аз са себе си съм решила така:
Отивам на версия 2,00 , С десен бутон на мишката. Отваря ми се прозорец , отивам на Prоperties, виждам къде ми е инсталирана вер.2,00.
Изтривам ВСИЧКО
Аз са себе си съм решила така:
Отивам на версия 2,00 , С десен бутон на мишката. Отваря ми се прозорец , отивам на Prоperties, виждам къде ми е инсталирана вер.2,00.
Изтривам ВСИЧКО
5
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » Нова версия 2,01 ЕТЗ
09.06.2026, 16:56Нова версия за Трудови записи 2.01.
от 09.06.2026
Моля, който ще инсталира тази Нова версия, нека пише дали всичко е наред?
От инсталация , през Миграция, през въвеждане на ЕТЗ, през Експорт на Фаилове.
Благодаря , Ви предварително!
от 09.06.2026Моля, който ще инсталира тази Нова версия, нека пише дали всичко е наред?
От инсталация , през Миграция, през въвеждане на ЕТЗ, през Експорт на Фаилове.
Благодаря , Ви предварително!
6
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » Re: Нова версиЯ ETZ
02.06.2026, 17:30 Здравеите,
Вчера подадох на гише в НАП прекратяване , считано от 01.06.2026 по старата версия 1.08 и го прие системата на НАП.
Нарочно отидох на място да се уверя, защото аз от 29 май се боря с версия 2,00. която ми дава такива проблеми при инсталиране , при мигриране на данни от версия 1.08 , каквито са описани от много колеги тук във форума.
Също си изгубих версия 1.08 на личното РС.
Така, че се приемат ЕТZ изготвени и от версия 1.08.
Вчера подадох на гише в НАП прекратяване , считано от 01.06.2026 по старата версия 1.08 и го прие системата на НАП.
Нарочно отидох на място да се уверя, защото аз от 29 май се боря с версия 2,00. която ми дава такива проблеми при инсталиране , при мигриране на данни от версия 1.08 , каквито са описани от много колеги тук във форума.
Също си изгубих версия 1.08 на личното РС.
Така, че се приемат ЕТZ изготвени и от версия 1.08.
7
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » Нова версиЯ ETZ
28.05.2026, 11:09НОВА ВЕРСИЯ НА ETZ 2.00 ОТ 27 МАЙ НА НАП
Версията не работи.
Така, че до края на МАЙ се работи по версия 1.08 на НАП.
ПРИЯТЕН ДЕН!
Версията не работи.
Така, че до края на МАЙ се работи по версия 1.08 на НАП.
ПРИЯТЕН ДЕН!

8
https://kik-info.com/stanovishta-na-nap/9490afc211df08bd05494940b143ade3
Вижте това нещо , ако имате абонамент в К и К .
Или потърсете същото това становище в страницата на НАП.
В Търсене пишете Становища и излизат голям брой страници със становища на НАп
Вижте това нещо , ако имате абонамент в К и К .
Или потърсете същото това становище в страницата на НАП.
В Търсене пишете Становища и излизат голям брой страници със становища на НАп
9
Данъци и счетоводство » Re: Справка по чл 73,6 с грешен КОД
23.04.2026, 10:5110
Данъци и счетоводство » Re: Справка по чл 73,6 с грешен КОД
22.04.2026, 17:26Този коментар е от 2021 г. а ал. 9 на чл 73 влиза в сила от 2022 г.
11
Данъци и счетоводство » Re: Справка по чл 73,6 с грешен КОД
22.04.2026, 16:53ОК.благодаря!
но в чл.73 чл.9 пише
(9) (Нова - ДВ, бр. 98 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г., предишна ал. 8 - ДВ, бр. 14 от 2022 г., в сила от 18.02.2022 г.) ]При откриване на грешка в данните, предоставени за конкретно физическо лице по реда на предходните алинеи, след срока по ал. 4 задължените лица имат право да правят промени в тези данни в срок до 30 септември на годината, през която е предоставена информацията.[/b][/i]
но в чл.73 чл.9 пише
(9) (Нова - ДВ, бр. 98 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г., предишна ал. 8 - ДВ, бр. 14 от 2022 г., в сила от 18.02.2022 г.) ]При откриване на грешка в данните, предоставени за конкретно физическо лице по реда на предходните алинеи, след срока по ал. 4 задължените лица имат право да правят промени в тези данни в срок до 30 септември на годината, през която е предоставена информацията.[/b][/i]
12
Данъци и счетоводство » Re: Справка по чл 73,6 с грешен КОД
22.04.2026, 16:10Не може ли да се направи корекция само за съответното лице от справкта ?
При другите лица всичко е наред.
При другите лица всичко е наред.
13
Данъци и счетоводство » Справка по чл 73,6 с грешен КОД
22.04.2026, 10:32ЧЛ.73 6.
ЗДРАВЕЙТЕ,
ИМАМ ОБЪРКАН КОД в справката 73. 6
на един човек Командировките са подадени с код 109, вместо код 110.
МОЛЯ, кажете ми как да го оправя в НАП
Благодаря предварително!
ЗДРАВЕЙТЕ,
ИМАМ ОБЪРКАН КОД в справката 73. 6
на един човек Командировките са подадени с код 109, вместо код 110.
МОЛЯ, кажете ми как да го оправя в НАП
Благодаря предварително!
14
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » Re: 2025: Въпроси за болнични
17.04.2026, 16:13ок,БЛАГОДАРЯ ВИ!
15
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » Re: 2025: Въпроси за болнични
17.04.2026, 15:52 от Вход там има един прозорец , където се пише ЕИК и после излиза прозорец за въвеждане ИКО.
Но не работи.
Интресното е че аз не мога да вляза и през приложението за подаване на болнични листове.
А ако имаш майка след 410 дни как ще се представи, баща 15 к.дн за раждане на дете.
За приложение 10 говоря как ще се случва това?
Но не работи.
Интресното е че аз не мога да вляза и през приложението за подаване на болнични листове.
А ако имаш майка след 410 дни как ще се представи, баща 15 к.дн за раждане на дете.
За приложение 10 говоря как ще се случва това?
16
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » Re: 2025: Въпроси за болнични
17.04.2026, 15:31 Доколкото Ви разбирам без да има ПРЕДВАРИТЕЛНО информация за номер на болничен лист + представяне от Личен лекар или комисия не се получава информация ?
17
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » 01.04.2026 Въпроси за болнични
17.04.2026, 14:37 Здравейте ,
Искам да попитам следното:
Изкуственият интелект ми казва :
От 01 април 2026 болничните листове стават изцяло елекронни , като лекарят изпраща данните директно в НОИ , а работодателят ги получава автоматично?
В Наредбите за представяне на болнични и медицинска експертиза не откривам текстове....
Искам да попитам следното:
Изкуственият интелект ми казва :
От 01 април 2026 болничните листове стават изцяло елекронни , като лекарят изпраща данните директно в НОИ , а работодателят ги получава автоматично?
В Наредбите за представяне на болнични и медицинска експертиза не откривам текстове....
18
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » Re: Корекция Д1 и Д6
18.03.2026, 16:40Чл. 9.
(8) (Доп. - ДВ, бр. 15 от 2024 г., в сила от 01.01.2024 г.) Декларация образец № 6, подадена от лицата по чл. 4, ал. 3, т. 1 и 6 или от осигурителна каса, може да се коригира до края на втория месец считано след месеца на възникване на задължението за подаване на декларацията. След този срок декларации се подават на хартиен носител или на електронен носител и хартиен носител след разрешение на Националната агенция за приходите.
(9) Когато се коригира декларирано задължение по чл. 2, ал. 2, т. 2, се подават и декларации образец № 1, така че да се запази равенството по чл. 2, ал. 4.
(8) (Доп. - ДВ, бр. 15 от 2024 г., в сила от 01.01.2024 г.) Декларация образец № 6, подадена от лицата по чл. 4, ал. 3, т. 1 и 6 или от осигурителна каса, може да се коригира до края на втория месец считано след месеца на възникване на задължението за подаване на декларацията. След този срок декларации се подават на хартиен носител или на електронен носител и хартиен носител след разрешение на Националната агенция за приходите.
(9) Когато се коригира декларирано задължение по чл. 2, ал. 2, т. 2, се подават и декларации образец № 1, така че да се запази равенството по чл. 2, ал. 4.
19
Здравейте ,
Проверете сумата на ред 21 в Д1, която е равна на отраб.дни в месеца + 2 дн. болн. от работодател.
Вижте и ред 17 на Д1 дали има сума .
Проверете сумата на ред 21 в Д1, която е равна на отраб.дни в месеца + 2 дн. болн. от работодател.
Вижте и ред 17 на Д1 дали има сума .
20
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » Re: Микроинвест ТРЗ?
19.02.2026, 09:32Oтивате в данни за заплата.
Там има един бутон със зелен кръст за добавяне на променливи. Кликате на него .
Ще се отворят променливи .От тях избирате : Възнаграждения и надбавки, където има променливите : Избран период за СИРВ и Пореден месец от периода на СИРВ.
Там има един бутон със зелен кръст за добавяне на променливи. Кликате на него .
Ще се отворят променливи .От тях избирате : Възнаграждения и надбавки, където има променливите : Избран период за СИРВ и Пореден месец от периода на СИРВ.