Сезонен работник

Днес в 13:16 129 4

Днес в 13:16
Публикации: 17 / 0
Здравейте!

За изораване на нива с машини предоставени от управителя на фирма, който е земеделски производител, като услугата ще се извърши безвъзмездно имам следните въпроси:
1. Може ли да се сключи граждански договор?
2. Какви условия трябва да покрива ГД, за да не се счете за прикрит трудов договор?
Или няма как да е ГД, защото си чист срочен трудов договор.
#1 | Днес в 14:05
Публикации: 4453 / 753
"като услугата ще се извърши безвъзмездно" - това какво означава?
#2 | Днес в 16:24
Публикации: 17 / 0
Който се предоставя даром, за който нищо не се иска насреща.

 Споразумели са се управителя на фирмата да не плаща за изораването. Това е,което имам като информация. Чуденката е дали може да бъде сключен граждански договор.
#3 | Днес в 17:04
Публикации: 4453 / 753
Аха... граждански договор на нулева стойност... интересно. Може и да може.
Щом е безплатно, очевидно няма как да е ТД.
#4 | Днес в 20:14
Публикации: 9513 / 1613
 Споразумели са се управителя на фирмата да не плаща за изораването. Това е,което имам като информация. Чуденката е дали може да бъде сключен граждански договор.
Значи фирмата има ниви, а управителя има трактор и ще оре нивата на фирмата. Така ли?
Що да не може по ГД. Или по договор за услуга. Е, има работно място, но то може да се тълкува като място за изпълнение ва услугата. Имайте предвид, че ако този управител е и съдружник, на каквото и основание да му платите,  все ще попаднете в т. 26и от ЗДДФЛ.
Аааа, няма да плащате... :hmmm: тогава попадате в чл.16 на ЗКПО.

Иваче: безвъзмездните договори не да забранени, но са много подозрителни. А когато са между свързани лица прдлежат и на регулация
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група