Коригиране на митническа декларация

09.09.2024, 20:34 190 1

09.09.2024, 20:34
Публикации: 3 / 0
Здравейте!
В месец 03.2024г. Имам внос на рекламни материали. Митническата ми декларация беше издадена без да се дължи мито и ддс и стоката беше освободена. Съответно аз вкарах МД в дневника за покупки без право на ДДС.  В м.07.2024г. Получих писмо от митницата, в което ми казват, че пратката е освободена неправилно и трябва да ми се начисли ддс и мито, което да се плати. Последва и решение с което митницата ни начислява ддс и мито. Платихме си го. Сега не знам как да процедирам с митническата декларация. Трябва ли в месец 08.2024г да коригирам и как е правилно да го направя. Отразената в м.03.2024г. МД да я отразя с минус сега в м.08.24г. И да я вкарам с правилните стойности? Моля за вашето мнение как е най- правилно да постъпя. 
#1 | 10.09.2024, 08:40
Публикации: 637 / 126
Корекции при промяна на данъчната основа при внос

Чл. 56а. (Нов - ДВ, бр. 4 от 2009 г., в сила от 01.01.2009 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 6 от 2010 г., в сила от 01.01.2010 г.) Когато митническите органи след датата на разрешението за вдигане на стоките начислят и вземат под отчет допълнително задължение за данък върху добавената стойност, вносителят - регистрирано по закона лице, упражнява правото си на данъчен кредит за допълнително начисления и платен данък чрез включване на взетото под отчет допълнително задължение за данък върху добавената стойност и административния акт, издаден от митническия орган, в дневника за покупките за данъчния период, през който този документ е получен от вносителя, или за един от следващите 12 данъчни периода.

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група