Прекъсване на майчинството и прехвърляне на бащата

19.08.2015, 09:10 4403 6

19.08.2015, 09:10
Публикации: 3 / 0
здравейте ,
имаме 3 месечно бебе но жена ми си прекъсна отпуска по майчинство ......., и в мемента е платен отпуск, след изтичането на който иска да започва работа..

Интересува ме как мога да прехвърля остатъка за ползване от мен поне до навършването на 1година на бебето.
#1 | 19.08.2015, 09:12
Публикации: 3326 / 256
За да може да го прехвърли на Вас, детето трябва да е на 6 месеца, Вие да сте осигурен за общо заболяване и майчинство и майката да не е с прекъснато трудово правоотношение.
#2 | 19.08.2015, 12:59
Публикации: 3 / 0
За да може да го прехвърли на Вас, детето трябва да е на 6 месеца, Вие да сте осигурен за общо заболяване и майчинство и майката да не е с прекъснато трудово правоотношение.
благодая за отговора,...тепърва се информирам и съжалявам за некомпетентността ми .... интересува ме още каква сума ще получавам аз като съпруг, майчинството което е получавала жена ми до момента или ще трябва да се изчисли съгласно моята заплата и осигурителни доходи.....и ако е спрямо мойте доходи за какъв период от време и от коя дата назад се вземат доходите ми -от датата на прехвърлянето на майчинството или друга..
#3 | 19.08.2015, 13:07
Публикации: 6704 / 670
Ще се изчисли от Вашия осигурителен или нетен доход за 24 месеца назад от месеца, предхождащ този през който сте подали документи за обезщетение.
#4 | 19.08.2015, 13:09
Публикации: 3326 / 256
Да вметна :) Периода за който ще вземате е от 6 месеца на детето до изтичането на 410 дни (това е около 1-та годинка на детето). След това може Вие да продължите да вземате майчинство до навършване на 2 годинки за момента е 340лв.
В сайта има калкулатор за майчинството може да се възползвате от него.
#5 | 21.08.2015, 01:03
Публикации: 3 / 0
мерси на всички за изчерпателните отговори !
дано да е последния ми въпрос  :wink1: - ...... вече е ясно че ще може да се прехвърли на мен след 6тия , обаче жена ми си е прекъснала майчинството след навършване на 3тия месец, и сега е в платен отпуск( за 1месец) и после започва работа ..т.е.това майчинство е прекъснато  до  6тия месец (ще си разчитаме мойта заплатата и нейната за  4ти и 5ти месеци ) ...след това при навършване на 6 месеца дали ще може ли да се възобнови и да се прехвърли на мен и аз да остана вкъщи ?
#6 | 21.08.2015, 09:13
Публикации: 3326 / 256
Точно така, докато детето стане на 6 месеца ще разчитате само на заплатите си. След това Вие ще си стоите вкъщи и ще получавате обезщетение от НОИ.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група