Промяна договор

26.06.2023, 10:54 1510 11

26.06.2023, 10:54
Публикации: 229 / 12
Здравейте, за промяна само и единствено в основанието на сключаването на трудовият договор от 03.2022 година , а именно от бесрочен стана по заместване , тъй като така е било първоначално назначено лицето.
Въпросът ми е мога ли да направя сега заличаване на този договор с тези данни и да го подам като нов отново със старите данни , но с ново основание за сключването ?
Благодаря Ви!
#1 | 26.06.2023, 10:57
Публикации: 12155 / 2255
Най-вероятно ще го заличите успешно, но подаден със дата извън срока за деклариране няма да бъде приет.
#2 | 26.06.2023, 11:06
Публикации: 229 / 12
Тогава въобще нужно ли да го подавам в нап , не може ли само на лицето да се даде?
#3 | 26.06.2023, 11:44
Публикации: 9618 / 1641
Тогава въобще нужно ли да го подавам в нап , не може ли само на лицето да се даде?
За можене - сигурно може.
Нали е правилно - не е. Превръщането на ТД на едно основание в ТД на друго основание, ако не е с междинно прекратяване, трябва да е поне с ДС. А за такова ДС се подава уведомление
#4 | 26.06.2023, 11:46
Публикации: 156 / 27
Здравейте, за промяна само и единствено в основанието на сключаването на трудовият договор от 03.2022 година , а именно от бесрочен стана по заместване , тъй като така е било първоначално назначено лицето.
Въпросът ми е мога ли да направя сега заличаване на този договор с тези данни и да го подам като нов отново със старите данни , но с ново основание за сключването ?
Благодаря Ви!

Основание на ТД в НАП няма как да промените, освен с ДС в тридневен срок. Основание не може и с корекция на уведомление да стане, дори да сте в срока.
#5 | 26.06.2023, 15:48
Публикации: 2116 / 147
Здравейте, за промяна само и единствено в основанието на сключаването на трудовият договор от 03.2022 година , а именно от бесрочен стана по заместване , тъй като така е било първоначално назначено лицето.
Въпросът ми е мога ли да направя сега заличаване на този договор с тези данни и да го подам като нов отново със старите данни , но с ново основание за сключването ?
Благодаря Ви!
Ако договорът на лицето първоначално е бил срочен, а просто сте сгрешили уведомлението и сте подали като безсрочен, можете сега да подадете ДС и да оправите нещата. Ако на работника е дадено безсрочен, тогава пак с ДС могат да се оправят нещата, стига той да е съгласен.
#6 | 29.05.2024, 15:07
Публикации: 4 / 0
Здравейте, моля за малко помощ. Сключих трудов договор на 27.05.2024 година по чл. 67, ал. 1. Т.1 във вр. С член 70 от КТ, като в договора пише, че трябва да започна работа на същата дата. Естеството на работа е коренно различно от това, което ми предлагаха, та искам да бъде заличен. В какъв срок могат да го заличат, а не да го прекратят? Благодаря!
#7 | 29.05.2024, 15:14
Публикации: 4 / 0
Здравейте, моля за малко помощ. Сключих трудов договор на 27.05.2024 година по чл. 67, ал. 1. Т.1 във вр. С член 70 от КТ, като в договора пише, че трябва да започна работа на същата дата. Естеството на работа е коренно различно от това, което ми предлагаха, та искам да бъде заличен. В какъв срок могат да го заличат, а не да го прекратят? Благодаря!
#8 | 29.05.2024, 15:22
Публикации: 9618 / 1641
Договорът може да бъде заличен само ако изобщо не сте започнали работа. Ако сте започнали и имате отработен ден или часове, няма начин да се заличи.
#9 | 29.05.2024, 15:24
Публикации: 4 / 0
Работя хоум офис. Попринцип знам, че винаги могат да пишат, че не съм се явила. Има ли такава възможност?
#10 | 29.05.2024, 15:33
Публикации: 9618 / 1641
Попринцип знам, че винаги могат да пишат, че не съм се явила.
По принцип такова "писане" е нарушение, а и често е невъзможно да се направи
Идея си нямам дали точно в тази фирма и точно за Вашето присъствие могат да "пишат", че не сте се явила или и дори с хоум офисната си работа не сте оставили "следа" от присъствие. Единствено работодателят може да каже. Ако има желание да извърши това нарушение, разбира се.
То ако има желание, може да Ви освободи и по взаимно съгласие. 
#11 | 29.05.2024, 17:19
Публикации: 4 / 0
За взаимното съгласие знам, попринцип има срок от 2 месеца предизвестие, изпитателният срок е в полза на работодателя, но едва ли ще искат да ме обучават и да чи плащат заплата, че чак когато изтече предизвестието да ме пуснат да си ходя. Но на предишната ми работа предизвестието ми изтече на 26.05, като бях съкратена по щата, тоест имам право на обезщетението в размер на една брутна заплата, ако не съм работила месеца след това, както и ако ми заличат договора, до понеделник мога да се регистрирам в бюрото и да получавам обезщетение след това и от там.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група