Смяна на счетоводотил

11.09.2024, 18:27 951 4

11.09.2024, 18:27
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
искам да ми дадете съвет за смяна на счетоводител и даване на документи на фирмата.
Понеже реших да сменя счетоводителката и поисках да ми даде обортната ведомости  за 2023г.
Тя ми е дала оборотна за м. 12.2023, а не към 31.12.2023.
Понеже още не е приключен месеца и не ми е дала документите и подозирам, че няма да ми даде необходимите документи.
Към кого мога да се обърна за да защитя правата си?
Ако не ми даде - как може да се въведат начални салда?
Дайте ми съвет как да разреша проблема, ако някои е имал подобен проблем-моля да сподели.
Благодаря!
#1 | 12.09.2024, 09:13
Публикации: 751 / 100
Дайте ми съвет как да разреша проблема, ако някои е имал подобен проблем-моля да сподели.

Ако нямате договор, на който да се опрете в такива случаи - само с доброто.
#2 | 12.09.2024, 16:07
Публикации: 3 / 1
Тази оборотна за м.12.2023г няма ли крайни салда?
#3 | 13.09.2024, 09:43
Публикации: 112 / 7
За тези неща има договорни отношения. Не е мястото тук по форумите да ги уточнявате. И сега щом търсите през м. септември 2024 година оборотна към 31,12,2024 година.... е такива клиенти и на най-големия си враг не ги препоръчвам. Вие , като собственик не сте се интересували за документите си по фирмата и сега - счетоводителя виновен. Не така мили собственици на фирми. Отговорността е ВАША - на нас каквото ни представите, това обработваме и се опитваме да Ви набием в главите, че ВИЕ сте отговорни, след като сте решили да сте субекти в тази държава.
#4 | 13.09.2024, 10:10
Публикации: 9642 / 1645
Понеже още не е приключен месеца и не ми е дала документите
Ами изчакайте да приключи месеца. Или си искайте документите без да Ви приключва месеца.

Ако не ми даде - как може да се въведат начални салда?
Сигурно може по някакъв начин от оборотната ведомост за м.12 + всички останали документи. Срещу допълнително възнаграждение на новия счетоводител, разбира се.

Към кого мога да се обърна за да защитя правата си?
Обикновено споровете се решават от страните по договора, а когато това е невъзможно - от съда

 подозирам, че няма да ми даде необходимите документи.
Само подозирате или вече е свършен факт? Аз пък подозирам, че не сте си платили всичко по договор /само подозрения/

Дайте ми съвет как да разреша проблема, ако някои е имал подобен проблем-моля да сподели.
Не съм имала подобен проблем, но както са казали и колегите по-горе - четете договора и действайте според него. Там трябва да е описана процедурата по прекратяване на взаимоотношенията /сроковете, документите, неустойките.../, както и начините за решаване на спорове.

ПП Не е нужно да пишете едно и също през два различни профила и да изчезнете. По-добре пишете на едно място, но участвайте в дискусията
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група