Протокол за самоначисляване на 0% ДДС за самолетен билет

13.03.2014, 16:00 10990 1

13.03.2014, 16:00
Публикации: 8 / 1
Здравейте,
Имам фактура от Унгарска авиокомпания за самолетен билет от Лондон до София. Направила съм протокол по чл. 82, ал.2, т.3 за самоначисляване на 0% ДДС. Моля ви ако някой знае да сподели къде да го сложа в дневника за продажби.
Четох Становище на ЦУ на НАП:
"Тъй като протоколът ще е издаден за доставка, облагаема с нулева ставка, данъчната й основа се посочва в дневника за продажбите в колона 14 („ДО на получени доставки по чл. 82, ал. 2 - 5 ЗДДС”), а в колона 15 („Начислен ДДС за ВОП и доставки по к. 14”) се попълва стойност 0 (нула). В справката-декларация за ДДС данъчната основа ще намери отражение в клетка 12; докато клетка 22 няма да съдържа начислен данък за тази получена услуга по чл. 82, ал. 2, т. 3 от ЗДДС.
В дневника за покупките данъчната основа на въпросната доставка ще се впише в колона 9 („ДО и данък на получените доставки, ВОП, получените доставки по чл. 82, ал. 2-5 ЗДДС и вносът без право на данъчен кредит или без данък”), а в справката-декларация за ДДС – в съответстващата й клетка 30.


И. Кондарев"

Ако го сложа в дневника за продажби в кл 9 с ДО, 14 с ДО и кл.15 с 0,00
и ми дава грашка:

Продажби - Ред 2: Общия размер на ДО за облагане с ДДС (02-10) се различава сбора на ДО
Продажби - Ред 2: Всичко начислен ДДС(02-20), се различава от сбора на съответните полета



#1 | 14.03.2014, 13:21
Публикации: 8 / 1
След питане в НАП ми отговориха, че трябва да е в кл.18 в СД по ДДС, т.е. в кл.23 в дневника за продажби.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група