СОЛ В ЕООД И РАБОТЕЩО ЕТ

18.03.2014, 18:09 5882 4

18.03.2014, 18:09
Публикации: 6 / 0
    Здравейте, на всички
Моля за вашето компетентно мнение по следния казус:
Имаме лице, което се осигурява като СОЛ в ЕООД (върху 550лв), същото има и ЕТ, което реализира високи приходи САМО от НАЕМ  . Въпросът е следния: при подаване на личната годишна  декларация трябва ли да се вземе и печалбата от ЕТ и така да се прави доплащане до 2200 лв, при положение,че това лице не полага личен труд в ЕТ,?

Благодаря много :)
#1 | 18.03.2014, 18:34
Публикации: 9298 / 1557
Трабва да се вземе печалбата на ЕТ и да се направи изравняване на осиг.доход.
Понятието "личен труд в ЕТ" не съществува. Приема се, че цялата печалба на ЕТ-то е доход на собственика му.
Друго щеше да бъде, ако дохода от наем беше на ЕООД-то или на самото ФЛ.
#2 | 18.03.2014, 18:48
Публикации: 6 / 0
Трабва да се вземе печалбата на ЕТ и да се направи изравняване на осиг.доход.
Понятието "личен труд в ЕТ" не съществува. Приема се, че цялата печалба на ЕТ-то е доход на собственика му.
Друго щеше да бъде, ако дохода от наем беше на ЕООД-то или на самото ФЛ.

 Да, и аз така си мислех, но не та не . Не иска да доплаща до 2200 лв. Евентуалният вариант, който според мен е възможен е да спре самоосигуряването си и да бъде с ДУ в ЕООД и тогава, да подава лична годишна декларация (за ЕТ), но не в категорията СОЛ, т е. да не се попълва таблицата и да не доплаща...  :question:  :noexpression:
#3 | 18.03.2014, 18:56
Публикации: 640 / 95
Най-добрият вариант е дохода от ЕТ да се перхвърли в ЕООД-то, в противен случай ще има изравняване до тавана-2200
#4 | 18.03.2014, 19:06
Публикации: 9298 / 1557
 Евентуалният вариант, който според мен е възможен е да спре самоосигуряването си и да бъде с ДУ в ЕООД и тогава, да подава лична годишна декларация (за ЕТ), но не в категорията СОЛ, т е. да не се попълва таблицата и да не доплаща... 

ова граничи с невъзможното. В ЕООД-то може да не е СОЛ, но щом ЕТ-то има дейност, пък било и само отдаването на имущество под наем, няма как ФЛ- собственик да не се регистрира като СОЛ.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група