Сл.бележка по чл.45

08.04.2014, 19:11 8028 10

08.04.2014, 19:11
rossita77
Работник е назначен на трудов договор и е работил цялата 2013г., но счетоводно не са му изплатени нито осигуровките, нито заплатите. Според вас как трябва да изглежда бележката за дохода му по чл.45? Да уточня, че пред мен имам бележка, в която колегите са попълнили навсякъде нули.
#1 | 08.04.2014, 19:31
Публикации: 2027 / 254
A защо счетоводно заплатите не са изплатени / разбирам , че лицето е получавало пари , но счетоводно това не е отразено/ ?

Облагаеми доходи
 Чл. 12. (1) Облагаеми по този закон са доходите от всички източници, придобити от данъчно задълженото лице през данъчната година, с изключение на доходите, които са необлагаеми по силата на закон

Ако няма придобит облагаем доход от лицето през годината , няма какво да деларирате в тази Служебна бележка и тя ще е попълнена с 0.00лв.
#2 | 08.04.2014, 19:40
rossita77
A защо счетоводно заплатите не са изплатени / разбирам , че лицето е получавало пари , но счетоводно това не е отразено/ ?

Облагаеми доходи
 Чл. 12. (1) Облагаеми по този закон са доходите от всички източници, придобити от данъчно задълженото лице през данъчната година, с изключение на доходите, които са необлагаеми по силата на закон

Ако няма придобит облагаем доход от лицето през годината , няма какво да деларирате в тази Служебна бележка и тя ще е попълнена с 0.00лв.

Бележката е на съпругът ми, не я издавам аз. Обясниха ми, че не били изплатени, защото имало санкции за платени заплати, без да са платени осигуровките. Както и да е, факт е, че миналата година не са осчетоводени. Не ми се коментира изобщо некомпетентността на колегите и факта, че очевидно не са в час с актуалнатата нормативна уредба...Проблемът е, че според мен поне удържани осигуровки би трябвало да се посочат, след като са подавани Д1 и Д6 за  начислени заплати. А в бележкатата всички стойности са нулеви...
#3 | 08.04.2014, 19:56
Публикации: 11962 / 2184
Как ще са удържани като не са платени - удържат се при плащането.  :smile1:
#4 | 08.04.2014, 20:08
rossita77
Хм, накарахте ме да се замисля :)  :good:
#5 | 08.04.2014, 20:12
Публикации: 2027 / 254
Бележката е на съпругът ми, не я издавам аз. Обясниха ми, че не били изплатени, защото имало санкции за платени заплати, без да са платени осигуровките. Както и да е, факт е, че миналата година не са осчетоводени. Не ми се коментира изобщо некомпетентността на колегите и факта, че очевидно не са в час с актуалнатата нормативна уредба...Проблемът е, че според мен поне удържани осигуровки би трябвало да се посочат, след като са подавани Д1 и Д6 за  начислени заплати. А в бележкатата всички стойности са нулеви...

От 01.01.2013г. вече няма санкции при изплащане на възнаграждение преди да са платени осигуровките.
#6 | 08.04.2014, 20:25
rossita77
От 01.01.2013г. вече няма санкции при изплащане на възнаграждение преди да са платени осигуровките.
Знам много добре, затова казвам че не ми се коментира това...
#7 | 08.04.2014, 20:32
Публикации: 2027 / 254
Не го написах с лоши чувства :)
#8 | 08.04.2014, 20:51
rossita77
Как ще са удържани като не са платени - удържат се при плащането.  :smile1:
Сигурно ли е това? Досега винаги сме осчетоводявали удръжки на датата на начисляване на заплати на персонала. А при изплащане само удържаме ДОД и закриваме остатъчното кредитно салдо по 421...

Иначе за бележката се примирих, че е такава...Остава да обърна внимание на колегите, че спокойно могат да изплатят заплатите на мъжа ми счетоводно и да си пуснат Д6 за това.
#9 | 08.04.2014, 20:56
Публикации: 11962 / 2184
Все пак трябва да правим разлика между начисляване на осигурителни вноски и ДДФЛ за сметка на работника и действително удържани такива. Питането Ви беше за служебната бележка при неизплатени заплати - как може при неизплатени заплати да има удържани осигурителни вноски ?

ето Вашия текст :

"... според мен поне удържани осигуровки би трябвало да се посочат, след като са подавани Д1 и Д6 за  начислени заплати."

Няма как заплатите да са само начислени, а осиг. вноски - удържани.
#10 | 08.04.2014, 21:55
rossita77
Все пак трябва да правим разлика между начисляване на осигурителни вноски и ДДФЛ за сметка на работника и действително удържани такива. Питането Ви беше за служебната бележка при неизплатени заплати - как може при неизплатени заплати да има удържани осигурителни вноски ?

ето Вашия текст :

"... според мен поне удържани осигуровки би трябвало да се посочат, след като са подавани Д1 и Д6 за  начислени заплати."

Няма как заплатите да са само начислени, а осиг. вноски - удържани.
Разбрах
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група