Моля за мнение и съвет от счетоводител

09.04.2014, 15:23 22306 33

#20 | 09.04.2014, 15:23
Публикации: 6668 / 658
Съгласна съм, но и аз съм чувала приказката "да не ти влезе майстор в къщата"....
Вашите проблеми в строително-ремонтните дейности са от друго естество.
При нас почти винаги става дума за пари.
Не съм срещнала до сега работодател, който с желание плаща каквото и да е - заплати, осигуровки, данъци и т.н.
#21 | 09.04.2014, 15:34
Публикации: 11934 / 2174
" Моля отговорете ми наистина ли е нормално счетоводителя да приключи годината със задължения към бюджета........"

Какво да коментираме повече след такъв въпрос ?  с цялото ми уважение към питащата - моля да не го приема лично

Това , ако не друго показва какви са очакванията , които собствениците имат към нас...........и това е продукт на действителността, в която счетоводителят си е направо магьосник , но това е вече свръх...........
#22 | 09.04.2014, 15:37
Публикации: 41 / 3
03.2014 след консултация със счетоводна къща по съмнение за грешка, която се оказа налице, ни изкараха четири листа задължения за осигуровки и лихви (парите отивали по единна сметки и погасявали глобата

Не стана ясно каква точно е грешката.

#23 | 09.04.2014, 16:05
Публикации: 11 / 0
" Моля отговорете ми наистина ли е нормално счетоводителя да приключи годината със задължения към бюджета........"

Какво да коментираме повече след такъв въпрос ?  с цялото ми уважение към питащата - моля да не го приема лично

Това , ако не друго показва какви са очакванията , които собствениците имат към нас...........и това е продукт на действителността, в която счетоводителят си е направо магьосник , но това е вече свръх...........


Моля отговорете ми наистина ли е нормално счетоводителя да приключи годината със задължения към бюджета, за които дори не ни е уведомил и това си е наш проблем! 
Акцента е на това, че не сме уведомени за да ги заплатим и да, като ни казаха къде, веднага ги погасихме. Не очакваме да ни изкарвате парите или да правите някакви счетоводни магии! Дори и да го иронизирате, заплащали сме всяко дадено ни платежно без възражения! и не знам защо мислите, че всички искаме да кръшкаме и да обвиняваме вас! Уважението трябва да е двустранно - ако няма работещи фирми, какво ще водите? Зависим от вас и си заплащаме услугата, следваме съветите ви но не не намирам за редно да бъдем коментирани по този начин. Както има различни майстори, така има и различни счетоводители, не сте по калъп изляти
#24 | 09.04.2014, 16:13
Публикации: 9299 / 1558
Нормално е, след като сте решили да плащате глобата "друг път, по-късно".
Ако не функционираше единната сметка, то сега пак щяхте да имате задължение към държавата, но нямаше да е разписано на много страници, а само в един ред. Сумата най-вероятно щеше да е същата.
Не е нормално счетоводителят да не Ви е обяснил принципа на действие на единната сметка. Или Ви е обяснил, но Вие не сте разбрали... Или пък сте имали задължения за осигуровки преди "пускането" на фирмата в действие. Докато не работехте, имахте ли подадена декларация за спиране на самоосигуряването?
#25 | 09.04.2014, 16:39
Публикации: 11 / 0
Благодаря Ви за проявения интерес по въпроса ми и че не ми отправяте иронична забележка! Целта ми не беше да търся грешките й и да отегчавам форума, а да разбера заслужен ли отказа на счетоводителката да ни подготви плажните за тези суми, защото както казах от НАП ни ги разпечатаха на 4 листа и не знаехме по кои сметки да ги преведем, а и имаше някакви дублирани декларации.. - ако бяхме компетентни, нямаше да сме длъжници. Наложи се да си платим за преразглеждане на документите от 2013 в друга къща. Мисля, че след като сме били коректни с нея през годината и сме платили за год. счетоводно приключване, а и познава документацията ни, е редно да ни напише платежните за да погасим тези суми? Мисля, че не искаме чудеса
#26 | 09.04.2014, 16:42
Публикации: 5497 / 371
Благодаря Ви за проявения интерес по въпроса ми и че не ми отправяте иронична забележка! Целта ми не беше да търся грешките й и да отегчавам форума, а да разбера заслужен ли отказа на счетоводителката да ни подготви плажните за тези суми, защото както казах от НАП ни ги разпечатаха на 4 листа и не знаехме по кои сметки да ги преведем, а и имаше някакви дублирани декларации.. - ако бяхме компетентни, нямаше да сме длъжници. Наложи се да си платим за преразглеждане на документите от 2013 в друга къща. Мисля, че след като сме били коректни с нея през годината и сме платили за год. счетоводно приключване, а и познава документацията ни, е редно да ни напише платежните за да погасим тези суми? Мисля, че не искаме чудеса

Монетата има две страни. Тук виждаме само едната, така че не можем да дадем отговор
#27 | 09.04.2014, 16:43
Публикации: 9299 / 1558
Монетата има две страни. Тук виждаме само едната, така че не можем да дадем отговор
:good:
#28 | 09.04.2014, 17:07
Публикации: 11 / 0
Счетоводителят е виновен, че Вие имате глоба за неподадена декларация, която не сте платили в срок?
Счетоводителят е виновен, че имате лихви за неплащането на глобата в срок?
Счетоводителят е виновен, че през 2013г. въведоха единната сметка?
Счетоводителят е виновен, че плащанията през 2013г. са покривали старите Ви задължения?
Счетоводителят е виновен, че не се е сетил той да ги плати вместо Вас?

Аз съм инженер и като вляза в нечий дом не обяснявам на собственика кой му е виновен за кривите стени, кофти ново строителство и прочие, правя оценка на ситуацията, давам предложение какво може да се направи и нося гаранция за труда си!
 
#29 | 09.04.2014, 17:18
Публикации: 11 / 0
Адмирирам колегиалността във този форум. Може би във вашите услуги няма строги норми като инженерните такива и това прави нещата неясни за счетоводно неграмотните хора. И въпреки това продължавам да мисля, че би трябвало да има някакви правила, защото глобите са за фирмата, независимо чия е грешката и както виждам тук, тя много рядко е в счетоводителя.
Отново благодаря на всеки от вас за изказаното мнение.
С уважение и пожелание за успешна година 
#30 | 09.04.2014, 17:22
Публикации: 9299 / 1558
Аз съм инженер и като вляза в нечий дом не обяснявам на собственика кой му е виновен за кривите стени, кофти ново строителство и прочие, правя оценка на ситуацията, давам предложение какво може да се направи и нося гаранция за труда си!

А защо искаш от нас да обясняваме действията на хора, които не познаваме, да коментираме и оценяваме факти и ситуации, с които не сме подробно запознати?
Дори и в "Искрено и лично" търсят двете страни...
#31 | 09.04.2014, 17:39
Публикации: 1884 / 384


" Моля отговорете ми наистина ли е нормално счетоводителя да приключи годината със задължения към бюджета........"

Нормално е да не ме интересуват старите ви задължения, ако ми донесете документите за цяла година и поискате да ви направя годишната данъчна декларация. Това е еднократна услуга и не става въпрос за цялостното ви счетоводно обслужване. Тази година аз ви правя декларацията, догодина не се знае кой.  Така че, въпрос на договорености, зависи какво сте си поръчали, за да ви се изпълни.
Освен това, за да има възможност да "види" вашите задължения в единната сметка, вашата счетоводителка трябва да има достъп до тях- с ПИК код ли , с ел подпис и упълномощаване ли, няма значение.
Бих ви препоръчала вие да си извадите такъв ПИК код на фирмата и да проследявате вашите задължения и погасяванията им. Той се издава от НАП и е безплатен. Опитайте се да описвате подробно в договорите си задълженията и отговорностите на всеки, болшинството от недоразуменията идват от липсата на точност.
Апропо, каква беше целта на тази тема в този форум?
#32 | 09.04.2014, 17:42
Публикации: 1223 / 70
ПРосто съвет:Намерете нов счетоводител.Сключете договор ,в който да фигурират точно правата и зъдълженията на двете страни и евентуалните санкции за неизрядната страна.Така ще знаете кой какви задължения носи и какви ще са последствията от евентуални грешки.
#33 | 09.04.2014, 19:05
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
03.2014 след консултация със счетоводна къща по съмнение за грешка, която се оказа налице, ни изкараха четири листа задължения за осигуровки и лихви (парите отивали по единна сметки и погасявали глобата .. и т.н. сигурно всички знаете за какво е ставало въпрос, за разлика от мен- ние й плащаме двойно по-голяма такса отколкото в счетоводните къщи защото непознаването на счетоводните закони не ни оневинява за глобите). Сега тя ни казва „ старите задължения не са ми работа, аз съм направила коректно приключване на 2013, погаси си задълженията и ще ти заверя осигурителната книжка“.  Искаме да ги погасясим, но как?  вече не е глоба, а 4листа разни осигуровки по различни сметки?
 
Моля отговорете ми наистина ли е нормално счетоводителя да приключи годината със задължения към бюджета, за които дори не ни е уведомил и това си е наш проблем!

А каква е грешката, защото от написаното не става ясно?
 
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група