Доходи от наем на арендувана земя

16.04.2014, 09:23 4161 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

16.04.2014, 09:23
Публикации: 173 / 10
ФЛ "А" ползва земеделска земя по договори за аренда.
Отдава я под наем на ФЛ "Б"

Облагаем или не е дохода от наем при физическо лице "А"?
#1 | 16.04.2014, 10:35
Публикации: 6365 / 1054
Доходите от наем са облагаеми по ЗДДФЛ.

А има ли право по договора за аренда да преотдава земята под наем?
#2 | 17.04.2014, 09:18
Публикации: 173 / 10
Благодаря за включването
Аз междувременно си отговорих
Доходите от наем на земеделска земя са необлагаеми. Ключът е земята да е "земеделска"

Доказване:
ЗДДФЛ чл.13 т.24
Две писма от системата Въпроси и отговори на НАП /прикачвам ги/
и устен отговор по телефона на НАП 0700.....
#3 | 20.04.2014, 20:57
Публикации: 297 / 49
...обаче все пак си вижте и договорите, защото обикновено в тях е упомената забрана за преотдаване под наем...
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група