Авансови вноски ЗДДФЛ от лице, което не е ЗП

22.04.2014, 17:29 4240 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.04.2014, 17:29
Публикации: 94 / 4
Моля за помощ - лице, нерегистрирано като зем. производител, получаващо субсдии от фонд земеделие, подлежи ли на внасяне на авансови вноски и съответно подаване на Декл. по чл.55?
Благодаря предварително!
#1 | 22.04.2014, 18:25
Публикации: 6365 / 1054
След като получава субсидии за стопанска дейност по чл. 29, дължи авансово данък. Прочетете чл. 43 от ЗДДФЛ.
#2 | 22.04.2014, 18:34
Публикации: 94 / 4
Благодаря!
#3 | 22.04.2014, 19:12
Публикации: 318 / 26
Ако субсидията ще се облага с приложение 6, авансови вноски няма да се дължат, изяснете си как ще изглежда годишното облагане
#4 | 22.04.2014, 19:27
Публикации: 6365 / 1054
Ако субсидията ще се облага с приложение 6, авансови вноски няма да се дължат, изяснете си как ще изглежда годишното облагане
Ако не внесе авансова вноска, отива на сигурно облагане по приложение 6 върху брутната сума. Според мен, сега е моментът да се заяви облагането като такова за дейност.
#5 | 07.04.2015, 13:28
Публикации: 142 / 2
Аз имам същия случай, ФЛ-нерег. като ЗП, подава ГДД по чл.50 с прил.6-няма признати разходи, облага се целия размер на субсидията. В този случай не се подава Декл. по чл.55
Дали не греша ?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група