Майчинство и ЕООД

15.07.2011, 09:56 7481 6

15.07.2011, 09:56
Публикации: 2 / 0
Здравейте, 

имам дете на 9,5 месеца, регистрирах си фирма ЕООД и като собственик трябва да си пусна декларация за започване на дейност. Въпроса ми е ще ми се прекрати ли майчинството ако започна да се самоусигурявам през Еоод като самоосигуряващо се лице? Майчинството ми не е през Еоод а през фирма в която работя на тр.д-р.
#1 | 15.07.2011, 15:45
Публикации: 3145 / 253
За всички осигурителни случай ли ще се осигуряваш? Защо не изчакаш да изтекат 410-те дни?
#2 | 16.07.2011, 09:28
Публикации: 2 / 0
Бих могла да се осигурявам на ниския процент, ами просто вече всичко е готово и имам разход за наем и др. и поради тази причина ми се иска да се стартират нещата. Проблема ми е дали осигуряването в еоод е основание за прекъсване на майчинство, в смисъл няма да работя с личен труд а за да стартира фирмата трябва да започна осигуряване, иначе ще има назначен работник, който ще си работи.
Благодаря на всеки който би ме посъветвал ::)
#3 | 20.07.2011, 18:02
Публикации: 103 / 0
Майчинството ми не е през Еоод а през фирма в която работя на тр.д-р.

Няма как да си нетрудоспособна поради ангажимента ти да гледаш детето си /или да си болна/ спрямо една фирма, а спрямо друга да си свободен, безгрижен, кипящ от здраве гражданин. Така, че ако НОИ реши да оспори майчинството ти има пълни основания да го стори. Друг е въпроса, че такива случаи колкото искаш, но не съм чул някой да връща майчинство заради това, че по време на майчинство извършва управленска дейност...  но божа работа какво ще стане утре...
#4 | 20.07.2011, 18:02
Публикации: 103 / 0
Назначаваш друг управител или прокурист до 410-тия ден и нямаш грижи.. Естествено му плащаш и осигуровки, които при всички случаи ще са повече от осигуровките на самоосигуряващо се лице на минималния праг  ;D
#5 | 21.07.2011, 08:37
Публикации: 3145 / 253
Назначаваш друг управител или прокурист до 410-тия ден и нямаш грижи.. Естествено му плащаш и осигуровки, които при всички случаи ще са повече от осигуровките на самоосигуряващо се лице на минималния праг  ;D

Прокурист до 410 дни !?!?
#6 | 21.07.2011, 20:01
Публикации: 103 / 0
Оставам с впечатления, че притесненията на 562000 са евентуално оспорване на майчинство, така че най-чистия вариант е, дружеството да се управлява от друг /стига да е изгодно/ до изтичането му, т.е. да изчака да свършат тези прословути 410 дни "високоплатено майчинство"...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група