ФЛ и ЗДДС

10.05.2014, 13:40 4416 4

10.05.2014, 13:40
Публикации: 1223 / 70
Здравейте тъй като този месец ще правя за първи път това упражнение,бихте ли погледнали ,дали е вярно.ФЛ е регистрирано по ДДС.Получава сума по ГД по банкова сметка-5000лв.Осигурява се на макс по ТД-т.е не му се удържат осигуровки ,а само данък.Тъй като от фирмата възложител не са му представили СИС,а аз трябва да му издам фактурата  ,ето какво правя-Използвайки калкулатора за ГД получих,че Брутната сума по ГД би трябвало да е 5405.41лв.Следователно ДО по ЗДДС е 4504.51,а ДДС-то 900.90лв.
Това ще е само за този месец и вече нищо няма да правя без да ми се представят СИС,но сега обстоятелствата са такива,че лицето е чужбина и само ми изпрати данните от банковата сметка.
Имате ли мнение по въпроса?
#1 | 10.05.2014, 19:10
Публикации: 11932 / 2174
Ако, превеждайки му сумата , е направена удръжката за ДДФЛ сметките ти са верни според мене . В този случай приемаш, че отсрещната страна са постъпили законосъобразно и издаваш фактура . Ако се окаже, че не са му удържали ДДФЛ / не е невъзможно с оглед на "практиката" / ще коригираш впоследствие с известие .
#2 | 11.05.2014, 13:23
Публикации: 1223 / 70
Благодаря много.Според ФЛ,преведената сума е "чиста",т.е след удържане на данък.Да ви кажа много трудно се работи с хора,които са на "позиция" и си мислят,че всичко им е ясно и са много заети ...и не трябва да бъдат безпокоени за глупости.Просто аз съм тази,която трябва да се сеща,кое как е направено,а не да го карам той да пита и да си иска документи. :noexpression:
#3 | 11.05.2014, 13:28
Публикации: 11932 / 2174
След като по презумпция човекът е "изряден" точно това е подходът - приемаме, че насрещната страна напълно законосъобразно е изчислила и превела сумата, съобразявайки се и с факта, че лицето е регистрирано по ЗДДС. Всяка грешка е за негова сметка .  :smile1:
Хубав ден !
#4 | 29.05.2014, 11:53
Публикации: 1223 / 70
Извинявайте,че се връщам пак към този въпрос.Чакам да ми донесат документите за получена сума по ГД от ФЛ,регистрирано по ДДС и се замислих за фактурата,която трябва да издам.Миналия месец не се замислих изобщо за това,но сега започнах да се чудя.Та чуденката е,дали трябва във фактурата да впиша и удържания данък-та сумата по фактурата да е точно толкова ,колкото е получил по банкова сметка?Някакъв съвет.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група