Данъчна декларация за консултант на Орифлейм

21.05.2014, 23:17 4779 4

21.05.2014, 23:17
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
 Бих искала да попитам като консултант на Орифлейм необходимо ли е да декларирам доход от продажбите,  след като няма сключен договор, а се попълва Заявление за регистрация на консултант и ксерокопие на лична карта?
В случай, че е нужно деклариране на приходи от дейността свързана с Орифлейм, какво се прави, ако не си реализирал никакви печалби или си купувал само за себе си, попълва ли се отново данъчната декларация?
 Извинявам се, ако въпросите ми са неясни, но не съм запозната с материята и се опитвам да формулирам въпросите си според това доколкото ми е възможно....Благодаря
#1 | 12.03.2016, 21:46
Публикации: 2 / 0
Здравейте! Като консултант вие сте "регистриран потребител" т.е. купувате си стока със фактура, а това, че я препродавате е след като сте я получили не е "търговска дейност" вие просто "споделяте" с ваши познати - покупките си
#2 | 13.03.2016, 00:11
Публикации: 4391 / 732
Нямам представа как стоят нещата в действителност, но някак не ми звучи много невинно тази дейност...
#3 | 13.03.2016, 08:48
Публикации: 825 / 178
Ако сте си купувал само за себе си - няма проблем.
Но това консултант звучи, като извършване на определени услуги, а те едва ли са безплатни - било в парична или натурална форма. Все едно - трябва да се декларират.
Защото, да си купувате само за себе си - не е необходимо да сте консултант, нали?
Ами, питайте Орифлейм - ще ви декларират ли като получател на доход в Справката по чл.73 или не. За да не стане така, че да не декларирате нищо, а те да ви пуснат ... по пързалката.  :blink:
#4 | 14.03.2016, 18:18
Публикации: 87 / 0
За пуснати ф-ри за закупени стоки няма как да те включат в справка по чл.73. Може да продадеш  стоките на доставни цени и  да нямаш доход. За получени суми когато си на по-високо ниво и получаваш % от продажбите на тези след теб е възможно да се пускат със справка по чл.73.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група